szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A jelszavak bosszantóak tudnak lenni, hiszen kinek van kedve mindenféle ákombákomot megjegyezni. És főképp: minek? Ráadásul az informatikusok még külön meg is nehezítik a jámbor felhasználók dolgát holmi jelszólejárati és bonyolultsági szabályokkal.

 Egyáltalán, miért zaklatnak, miért teszik próbára a memóriánkat? Nem mindegy, hogy melyik kollega lép be a munkahelyi számítógépbe? Sok felhasználó két egyszerű trükkel próbálja becsapni önmagát és a rendszert a számítógépes jelszókezelés során, hogy ne kelljen a csikorgó agyi fogaskerekeket különösebben járatni, ha egy újabb név-jelszó párost kell megadni valahol – írja a Techline.

A jelszavak biztonságossá tételéről bővebben olvashat a Techline oldalain, erre a linkre kattintva.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Bari Máriusz Tech

Huszonötször gyorsabban fejthetnek meg jelszavakat

Szabadalmat nyújtott be az amerikai ElcomSoft egy olyan módszerre, amellyel akár huszonötször gyorsabban is vissza lehet fejteni jelszavakat. A titok nyitja a számítógépek grafikus kártyájában rejlik, amit normális esetben csak háromdimenziós játékok használnak ki.

hvg.hu Tech

Videojáték konzollal töri a jelszavakat egy új-zélandi hacker

A legújabb PlayStation konzol Cell nevű processzorának erejét kihasználva alakította át játékkonzolját egy új-zélandi biztonságtechnikai szakember, amelynek segítségével jelentősen felgyorsította a jelszavas védelem feltörését.

Bari Máriusz Tech

Jelszóként használható a graffiti

Gyakran választanak a felhasználók olyan jelszavakat, amelyeket könnyű megjegyezni. Ha ezeket nem is törik fel, az egyszerűen kikövetkeztethető szavak jelentős biztonsági veszélyt jelentenek cégek és magánszemélyek számára egyaránt. Egy új ötlet szerint megoldást a szabadkézi rajz jelenthet - állítja az arstechnica.com weboldal.

Bari Máriusz Tech

Titkosított jelszavakat is törhetnek a Google keresőjével

A Google keresőjét arra is használhatjuk, hogy kódolt jelszavakat fejtsünk meg velük, írja blogjában Steven J. Murdoch biztonságtechnikai szakember. Murdoch a weboldalát támadó ismeretlen visszaverése közben jött rá a meglepő tényre.