Az újság értesülései szerint a Google befektetőként szerepel a szintén DNS-vizsgálattal foglalkozó Navigenics mögött, bár ennek pontos összegéről egyik fél sem volt hajlandó nyilatkozni. "Míg a Google a Navigenics befektetője, nincsen hozzáférése az adatainkhoz, nálunk pedig nem találhatóak meg a hirdetéseik", adott kikerülő választ Amy DuRoss, a génelemző cég üzletvezetője.
A Navigenics 2500 dolláros áron kínálja szolgáltatásait: a kliensek nyálmintájából olyan betegségekre képes rámutatni, mint az Alzheimer, az ízületi csúz vagy a rák egy pár típusa - a rendszer által kiadott jelentéseket a betegek megoszthatják orvosaikkal, valamint csak olyan betegségeket vizsgál a rendszer, amelyek mögött tudományosan megalapozott genetikai kutatások folynak. A támogatás második köre novemberben zárult le, a hírek szerint 25 milliót kapott a Kleiner Perkinstől, a Sequoia Capitaltől és a Mohr Davidow Venturestől.
Andew Pederson, a Google szóvivője szerint a keresőóriás olyan cégeket támogat, akik szintén azon munkálkodnak, hogy a világ információs bázisát rendezhessék és azt elérhetővé és felhasználhatóvá tegyék mások számára is. Hogy a Google pontosan milyen irányba kíván haladni a DNS-tesztelés révén és milyen üzleti elképzelései vannak, egyelőre ismeretlen - Pederson szerint a Navigenics sikerével nagy mennyiségű és új típusú adat jelenik meg a világban, amelynek hosszú távon potenciálisan nagy értéke van. A Standard and Poor elemzője, Scott Kessler szerint ez a befektetés elég sokat árul el a Google vezetéséről, véleménye szerint az alapítók érdekei jelentősen túlnyúlnak az internetes kereső-, valamint az online médiabizniszen is.
A génvizsgáló cégek élén lévő tisztviselők pozíciói összefolynak: a laborokban használt GeneChip DNS-elemző rendszert kifejlesztő Affymetrix kulcspozícióiban lévő emberei a 23andMe-ben és a Navigenics-ben is ugyanúgy érdekeltek. Ez a két cég ugyanakkor nem verseng egymással: DuRoss elmondása szerint a 23andMe szórakoztató, közösségi lehetőségekkel is megszórt rálátást enged a DNS-adatokra (a felhasználók ugyanis meg is oszthatják és össze is hasonlíthatják egymással az adatokat), míg a Navigenics a tudományos, klinikai nézőpontot támogatja.
A DNS-adatokat is rendszerezné a Google
Az emberi DNS is a világ információs bázisába tartozik, a Google pedig láthatóan ezt is rendszerezni akarja - adta hírül a BusinessWeek. A keresőóriás már 2007-ben nagy hírverést kapott annak kapcsán, hogy 4.4 millió dollárt fektetett egy 23andMe nevű genetikai elemző cégbe, amely mögött az egyik Google-alapító, Sergey Brin felesége, Anne Wojcicki áll.

Megszületett az USA és az EU közötti vámegyezmény
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Török Gábor szerint Orbán pólója arra utal, hogy a választás időpontja hivatalos
Parlamenti választások: A Sándor-palota szerint Sulyok dönt, és nem egyeztet senkivel
"A Fidesz egy pattanás egy mocsári tündér fenekén" - Túlélheti ‘26-ot a NER?
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Németország – több halott és sebesült egy vonatbalesetben
Több ember életét vesztette egy Délnyugat-Németországban bekövetkezett vonatbalesetben.