szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

A zenés kívánságműsorok talán a leghallgatottabbak a különféle...

A zenés kívánságműsorok talán a leghallgatottabbak a különféle rádióadások közül, nem véletlen, hogy számos rádióadó él ezzel a lehetőséggel. Ha a kedvenc számunkat szeretnénk hallani, akkor vagy betelefonálunk, vagy bízunk abban, hogy egy hasonló ízlésű rádióhallgató teszi meg ugyanezt. Aki viszont internetezik, annak nem kell külön műsorra várnia, a világháló számos oldalán felleli kedvenceit.
A Deezer is egyike ezen site-oknak, ám vonzó küllemével, magyar nyelvűre is állítható felületével és szolgáltatásaival kitűnik a sorból, no meg persze azért, mert a világ legnagyobb zenetáraként hirdeti magát. Már a kezdőoldal is számos remek meghallgatásra váró muzsikát kínál, de a testre szabott kívánságműsorhoz érdemes tovább lépnünk, egy ingyenes regisztráció lebonyolítása után (ami azonban akár ki is hagyható).
Minthogy itt egyfajta közösségi oldalról is szó van, akár be is állíthatjuk a profilunkat, ismerősöket kereshetünk, illetve együtt is hallgathatunk zenét.

Közösségi oldal is: beállíthatjuk a profilunkat

Nézzük most meg, hogyan lehet saját kívánságműsorunk. Kattintsunk felül a Zene feliratra, s egyből felnyílik a Keresés ablak. Itt azután van lehetőség: előadóra, albumra, zeneszámra, sőt „mindenre” is kereshetünk. Próbaképp beütöttük a nagy klasszikus, a Beatles nevét, s nem győztünk válogatni a több mint 500 találat közül (amelyek között azért voltak ismétlések, albumtól függően).

Próba a nagy klasszikussal

Ha azután megtaláljuk kedvenc számunkat, csak a mellette lévő nyílra kell kattintani, s azonnal megszólal a zene – meglepően jó minőségben. Ha közben meggondolnánk magunkat, s inkább egy másik számot hallgatnánk, csak kattintsunk rá, s akkor – igen kulturált módon – elhalkul az aktuális zene, s máris szól az új dal. Ha egy zeneszám véget ér, s mi nem csinálunk semmit, folytatódik a zene a lista következő dalával.
Ha kíváncsiak vagyunk a világ aktuális kedvenceire, akkor kattintsunk bal oldalon a Toplista feliratra, s máris válogathatunk az angol, az amerikai, a francia és a német top 10-es listából.
Az oldalon természetesen internetes rádióadókat is találunk, illetve egy ínyencséget: az úgynevezett okos rádiót is (SmartRadio), amely a hallgatója zenei ízlésének megfelelő zenét sugároz. Erre picit azért tanítani kell: ha nem tetszik az a zene, amit játszik, akkor kattintsunk a balra mutató nyílra, ami a következő szám indítását jelenti. A rádió tanul az esetből, s a továbbiakban kerülni fogja az abbahagyott számhoz hasonlók sugárzását. Az okos rádió további kellemes szolgáltatása, hogy diszkográfiát is kínál az adott szám előadójáról.

Egy igazán okos rádió, amelyik tanulni is hajlandó

Arra is van egyébként lehetőség, hogy a saját MP3-as számainkat feltöltsük, illetve lejátszólistát hozzunk létre, s ez utóbbit akár publikussá is tehetjük, azaz megoszthatjuk másokkal.
Túl a rengeteg fantasztikus számon, a Deezer feltehetően sikerre van ítélve, hiszen a mai net két olyan szegmensét ötvözi, amelyek egyenként is óriási népszerűségnek örvendenek: a hatalmas zenei kínálatot és az izgalmas közösségi funkciókat.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!