szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Pazera Free Audio ExtractorA Pazera Free Audio Extractor az FFmpeg-re épülő konvertáló...

Pazera Free Audio Extractor
A Pazera Free Audio Extractor az FFmpeg-re épülő konvertáló program. A használata gyerekjáték, ráadásul ha több videónk is van, amelyekből a hangsávra tartunk igényt, egyetlen lépésben letudhatjuk a dolgot.
Egyszerűen dobjuk a videókat a programablak listájára, válasszuk ki az Audio Settings résznél a kívánt fájltípust (AAC, MP3, AC3, WMA, WAV, FLAC) és ha szükséges, akkor a minőségi opciókat is állítsuk be (vagy hagyhatjuk automatán is).
Tovább a letöltésehez >>>

Phantasmagoria
Ha szeretnénk kicsit izgalmasabbá és meghökkentőbbé tenni a fotóinkat, nem kell feltétlenül Photoshopot ragadni. Íme egy ingyenes és könnyen használható megoldás. A Phantasmagoria segítségével a képek alakítgatása tényleg gyerekjáték. A programba betöltött képeket gyakorlatilag néhány mozdulattal átalakíthatjuk. De nem csak a forgatás, vágás, fényhatások alkalmazása oldható meg vele könnyedén, hanem számos látványos effekttel tehetjük izgalmasabbá fotóinkat. Készíthetünk belőlük régi fotót, képregényszerű rajzot stb. Még vörösszem-eltávolítót is találunk benne.
Tovább a letöltésehez >>>

DeskOnTop
A DeskOnTop leginkább egy kicsinyített Asztal-klónnak fogható fel. Ha az egér bal gombjával a Windows órája mellé leülő kis program ikonjára kattintunk, egy felugró ablakban láthatjuk az Asztal teljes tartalmát, nagyjából olyan elrendezésben, mint az eredeti Asztalon, csak persze kicsiben. Programokat indíthatunk e kis Asztal parancsikonjaival, megnyithatunk oda másolt képeket, mappákat, vagy akár a Sajátgépet is. Az ikonok méretét a Settings menüben szabályozhatjuk, s ugyanitt lecserélhetjük a virtuális Asztal háttérképét is. Az ikonok fölé mozgatva a kurzort, láthatjuk annak nevét is.
Tovább a letöltésehez >>>

Pictomio
A Pictomio nem éppen ügyetlen szoftver, de azért léteznek nála többet tudó képnézegetők. Látványosabb viszont aligha. Csodálatos 3D-s felületen keresztül szemlélhetjük meg és rendszerezhetjük fotóinkat, sőt, akár a videóinkat is.
Ha kiválasztjuk valamelyik mappát, akkor rögtön betekinthetünk 3D-ben a tartalmába - az egér görgetőjével tudunk lapozni a kis képek között. A megnyitott könyvtárakban is látványosan válogathatunk a Carousel nézetben (leginkább az iTunes Cover Flow megoldására hasonlít, amit az Apple a Finderbe, az OS X fájlkezelőjébe is beépített).
Tovább a letöltésehez >>>

MacJournal
A MacJournal ízig-vérig Maces szoftver, tökéletesen illeszkedik a leopardos felülethez, a használata pedig gyerekjáték, annak dacára, hogy rengeteg hasznos funkciót elrejtettek benne. Kihasználja a fogd és dobd módszert, gyakorlatilag bármilyen dokumentumot (PDF, DOC, képek, videók stb.) ráhajíthatunk a program ablakára, s ettől kezdve onnan is elérjük azt. Jegyzeteléshez vagy fontos dokumentumok kényelmes eléréséhez remek megoldás. Egyszerre több naplón is dolgozhatunk, így egy időben véshetjük be személyes naplónk és online blogunk bejegyzéseit (mondjuk nem célszerű összekeverni a kettőt). A naplók között kapcsolatokat hozhatunk létre, bármelyik bejegyzést átlinkelhetjük egy másik naplóba.
Tovább a letöltésehez >>>

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!