szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

XWindows DockAz XWindows Dock a Dock utánzatok közé tartozik, ám nemcsak a...

XWindows Dock
Az XWindows Dock a Dock utánzatok közé tartozik, ám nemcsak a külsejében, hanem működésében is igyekeztek a készítők az OS X Dockjához hasonlóvá formálni.
Így például elérhető vele a Stacks funkció is, vagyis az itt elhelyezett mappák tartalmát kényelmesen böngészhetjük az Intéző megnyitása nélkül. A képekről előnézetet kapunk, a többi fájlt pedig különféle, az eredeti Stacks-ben megismert nézetekben jeleníthetjük meg.
Tovább a letöltéshez >>>

Google Docs List Uploader
A Google Docs List Uploader használatához szükséges a Microsoft .NET Framework 2.0-s változatának telepítése is. A program az elindítás után leül a Tálcára, így egyetlen kattintással elérjük bármikor. Ha megadtuk a belépési nevünket és a jelszavunkat, egy listát látunk benne az általunk elérhető dokumentumokról. Duplán kattintva egy tetszőleges dokumentumra, azonnal megnyithatjuk azt az alapértelmezett böngészőben szerkesztésre (természetesen a Google Docs-ban).
Ha egy dokumentumot (PowerPoint, Word, Excel) rádobunk a program ablakára, a DocList uploader azonnal feltölti azt a Google Docs szerverre, s ettől kezdve kedvünkre szerkeszthetjük az adott fájlt az online irodai csomag megfelelő alkalmazásában.
Tovább a letöltéshez >>>

Free Download Manager
Nem véletlenül kezdjük ezzel a programmal a felsorolást, hiszen „ő” a mi személyes kedvencünk. Először is ingyenes, mégis nagyon igényes, másodszor pedig magyar menüvel is rendelkezik, ami sokaknak hatalmas segítség (és amúgy is jobban mutat mondjuk egy magyar Windowson).
A program igyekszik szeletekben (több szálon, egyidejűleg) letölteni a rá bízott fájlokat, így adott esetben jelentősen gyorsíthatja a letöltést. Az időzített letöltést és a leállított letöltések folytatását is megoldja, de emellett még néhány remek extrával is kényelmesebbé – és biztonságosabbá – teszi az életünket.
Tovább a letöltéshez >>>

JPEGSnoop
A JPEGSnoop segítségével szinte mindent megtudhatunk egy JPEG képfájlról. Láthatjuk a rajta elvégzett módosításokat, a tömörítést, sőt, ha sérült a fájl, annak az okára is fényt deríthetünk. Nemcsak a szokásos EXIF vagy IPTC adatokhoz férünk hozzá, hanem számos extra információhoz.
Részlegesen még arra is lehet használni, hogy megtudjuk, az adott kép még az eredeti digitális fotó, vagy valaki már esetleg szerkesztett rajta ezt-azt. Így egy lépéssel közelebb vihet minket ahhoz is, hogy egy képről megállapítsuk, hogy fake fotó avagy sem.
Tovább a letöltéshez >>>

Switch
A programnak létezik Mac-es, illetve windowsos verziója is (a cég honlapja szerint a Linux verzió most készül). A Switch rengeteg hangformátumot képes konvertálni, íme az önmagáért beszélő lista a támogatott formátumokról:  .wav, .mp3, .mp2, .mpga, .au, .aif/aiff, .gsm, .dct, .vox, .raw, .ogg, .flac, .amr, .wma, .wmv, .aac, .m4a, .mid, .act/rcd/rec, .rm/ra/ram, .dvf, .msv, .dss, .sri, .shn, .cda, .avi, .mpg/mpeg, illetve kétfajta listafájlt is beolvas (.m3u és .pls).
Az ingyenes Switch és a fizetős Switch Plus között mindössze annyi a különbség, hogy az utóbbi több hangformátumot ismer. Persze ha csak az nagyobb formátumokkal dolgozunk, akkor az ingyenes verzió is tökéletesen megfelel, azaz nem kell feltétlenül megvásárolni a fizetős verziót.
Tovább a letöltéshez >>>

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!