szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Brit tudósok azt állítják: megfejtették a csókolozás titkát. Csókok közben, vélik a Leedsi Egyetem kutatói, cytomegalovírus kerül át a férfi szervezetből a nőibe, ezáltal a női szervezet immunrendszerét erősíti a kórokozók ellen. Így az esetlegesen születendő gyermeket is jóval kisebb eséllyel fertőzheti meg valamilyen kórokozó, írja a Telegraph.


A cytomegalovírus (CMV) terhesség közben ugyanis kifejezetten veszélyes az anya szervezetére, a férfi azonban csókjaival "felkészítheti" a kórokozókra női partnerét. A vírus ugyanis testfolyadékok segítségével, többek között nyállal is terjed, egészséges emberi szervezetben nem okozhat problémát. A felfedezést a Medical Hypotheses szaklapban publikálta Colin Hendrie. A Leedsi Egyetem szakértője szerint a legjobb védelmet az adhatja a nők számára a CMV ellen, ha hat hónapon át ugyanazon emberrel csókolóznak. Hendrie szerint ahogyan a kapcsolat erősödik és a csókok szenvedélyesebbé válnak, a nők immunitása megnő és kisebb az esélye, hogy ő vagy a gyermek megfertőződik.

Korábban a kutatók úgy vélték, hogy a csókolózás "evolúciós minőségbiztosítás", a szakértők azonban úgy vélik: a partner vizsgálatához nem kell intim közelségbe kerülnünk. A test illatáról, esetleges betegségeiről, szaporodóképességéről, a fizikai és orális higiéniáról viszonylagos, de nem intim közelségből is szerezhetünk pontos információkat - ezekhez képest a csókokból adódó extra információ meglehetősen kevés.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!