szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Emitt egy szubjektív monitor teszt következik, azok számára, akik az idei karácsonyra egy nagyobb monitor és egy...

Emitt egy szubjektív monitor teszt következik, azok számára, akik az idei karácsonyra egy nagyobb monitor és egy webkamera beszerzését is előirányozták. Nekik érdemes közelebbről is szemügyre venni az LG W2271TC-t, amely ugyan nem friss darab, de mindezt egyben tartalmazza.
A 22”-os monitor egyébként önmagában nem lenne nagy szám, már TN paneles létére kifejezetten szép képe van (no, ettől még nem DTP-s használatra találták ki, de otthonra, általános feladatokra tökéletes).

A kor divatjától eltérően itt még nem érintőgombokat találunk, hanem a káva alján elhelyezett nyomógombokkal tudjuk szabályozni a beállításokat (fényerő, szín, képelhelyezés stb.). Pillanatok alatt beállíthatjuk úgy, hogy kellemes, kontrasztos színek és még nem szemet kisütő háttérvilágítás mellett dolgozhassunk (van F-Engine gomb is, az automatikus váltásra). A szokásos gombokon kívül találunk még egy Fun feliratút is, ennek a segítségével nagyíthatjuk a képet, vagy egy mozdulattal válthatunk át 4:3 arányú megjelenítésre, ha valamiért szükségét éreznénk. Van egy Photo Effects menüpont is ugyanitt, ezzel például monokróm vagy szépia színeket állíthatunk be, ami nekünk teljesen értelmetlenek tűnik, de biztos lesz, aki örül majd neki.

Néhány extra beállítás

A kijelző maximális felbontása 1680x1050 pixel, a válaszideje viszont csak 5 ms, ami miatt hard-core játékosoknak nem feltétlenül jó választás. Multimédiára és munkára viszont elegendő (emitt megtalálhatók a pontos gyári adatok).
A monitor igazi különlegessége, hogy beépített webkamerát is kapunk vele, amelyet nálunk a Windows 7 automatikusan felismert, így mindenféle telepítés nélkül, azonnal használatba vehettük a Skype-ban. Természetesen mikrofon is van beépítve, így azonnal kezdődhet a csevegés.

Nincs túlbonyolítva a menü

Amúgy az OS X 10.6-os változata is gond nélkül felismeri, így ha például van egy Mac Minink, ahhoz is jó választás lehet ez a monitor, hogy ne kelljen külön, Mac-kompatibilis webkamerát keresgélnünk.

Testre szabható beállítások

A mellékelt CD-ről Windowsra feltelepíthetjük a kamera saját drivereit és alkalmazásait is. Az LG Webcam Monitor program segítségével például videofelvételeket vagy fotókat készíthetünk a webkamerát használva.
A kamera képe viszonylag jónak mondható, különösen, ha van kellő megvilágítás (sötétben, nem túl meglepő módon elég zajos). Le és fel állítható állású, így könnyen összhangba hozhatjuk a monitor dőléssszögével, hogy lássunk és látszódjunk is. A géphez USB kábel segítségével csatlakoztathatjuk.

USB a kamerához és a szokásos csatlakozók

A monitorban beépített hangszórót is találunk, de ezt legfeljebb a videós beszélgetésekre, és a rendszer hangos visszajelzéseinek nyomon követésére érdemes használni, mert irgalmatlan ronda a hangja. Zenehallgatásra alkalmatlan. Amúgy külön kábellel csatlakoztatható a géphez ez is.
Ha már a csatlakozásoknál tartunk: D-SUB és DVI-D kábellel csatlakoztathatjuk a monitort a gépünkhöz.

Az LG Webcam szoftverével videót rögzíthetünk, vagy fotózhatunk

A monitor ára 58 és 62 ezer forint között mozog, ami tekintve, hogy egy 22”-os, jó képet adó kijelzőt és egy webkamerát is kapunk egyben, viszonylag jó vételnek számít. A beépített hangszórót tényleg csak kényszerből érdemes használni, irodában például a videohívásokhoz még nagyjából megteszi.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!