szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

A WidgetCast Pro segítségével például programozó tudás nélkül is készíthetünk interaktív widgeteket, RSS-olvasókat...

A WidgetCast Pro segítségével például programozó tudás nélkül is készíthetünk interaktív widgeteket, RSS-olvasókat, videós avatarokat vagy éppen Adobe Air alapú alkalmazásokat.
Persze ne gondoljon senki arra, hogy összedob majd egy Office-jellegű programcsomagot vele, ám így is rendkívül látványos, animációkkal, képekkel, videókkal fűszerezett multimédiás összeállításokat kreálhatunk.

Nagyon gyorsan elsajátítható a használata

A használata nagyon egyszerű: előre programozott elemekből építhetjük fel saját alkalmazásunk felületét. A használható objektumok között van képgaléria, videolejátszó, RSS-olvasó, e-mail-űrlap, animációs modul, rétegvideó, szöveg, zene/hang, kép, gombok, alap grafikai elemek stb. De felhasználhatunk Flash, Yahoo Map vagy PowerPoint elemeket is (utóbbihoz telepítve kell lennie a PowerPointnak a gépünkre). Sőt akár Twitter-üzeneteinket is megjeleníthetjük a programon belül. Videogalériát is készíthetünk, amelyben a saját videók mellett akár YouTube-os anyagokat is összegyűjthetünk, felhasználói név, tagek vagy akár egyesével megadott URL címek alapján.

Minden elemet testre szabhatunk

A WidgetCast felületén ezekből az objektumokból egy többoldalas kis bemutatót fabrikálhatunk, interaktív elemekkel. Minden objektumjellemzőt testre szabhatunk, így például a képgaléria, az RSS-olvasó vagy éppen az űrlap elrendezése és színvilága is néhány kattintással módosítható.
Korábban bemutattuk a CrazyTalk elnevezésű szoftvert, amelynek a segítségével fotókból készíthetünk beszélő animációkat. Nos, ezeket is felhasználhatjuk készülő widgetünkben (amiben persze nagy szerepe van annak, hogy azonos cég adja ki a két szoftvert). Ugyanígy az iClone szoftverrel is összedolgozik, amelynek a segítségével – többek között – úgynevezett popVideo formátumba is exportálhatjuk videóinkat, amit azután a WidgetCast segítségével közzétehetünk honlapunkon is.
A szoftverrel akár egy komplett Flash-alapú weboldalt is elkészíthetünk, persze nem olyan szabadon, mintha kódokkal és a rendes Flash-környezettel dolgoznánk, de az is igaz, hogy körülbelül tized annyi idő alatt és nulla programozói tudással.

Exportálási lehetőségek

De átalakíthatjuk vele PowerPoint prezentációinkat egy interaktív, online bemutatóvá, és remekül használható marketing célokra is, hiszen pillanatok alatt összeüthetünk benne egy látványos, online publikálható „önreklámot".
Az elkészült anyagokat publikálhatjuk a készítő Reallusion szerverén keresztül, de exportálhatjuk saját szerverünkre is, sőt, közzétehetjük azt Adobe Air formátumban is, így önálló, ráadásul cross-platform alkalmazásként futtatható (Windowson, Macen és Linuxon).
A WidgetCast Pro persze nem teljes körű multimédiás fejlesztőrendszer, de alakíthatóságának köszönhetően számtalan esetben jól használható, ráadásul nagyon gyorsan lehet vele dolgozni.
Nem ingyenes, sőt rendesen megkérik az árát: a Standard változatért 70, a Pro verzióért 200 dollárt kell fizetnünk. Itt találunk néhány példát a programmal készíthető webes alkalmazásokra.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!