szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Az Aviary.com igazán kreatív eszköztárat találunk, ráadásul minőségi kivitelben.

Az Aviary.com igazán kreatív eszköztárat találunk, ráadásul minőségi kivitelben. A cég online képszerkesztőjét korábban már bemutattuk: a Phoenix egy sokat tudó és gyors megoldás, ha gyorsan át kell alakítanunk egy fotót vagy szükségünk lenne egy montázsra.
Van rétegkezelés, megtaláljuk az összes retusáláshoz szükséges eszközt (klónecset, színcserélő stb.) és néhány látványos szűrőt is. Még maszkolási lehetőség is van, ami viszonylag ritka az online képszerkesztők körében. A kész képeket pedig letölthetjük, többféle formátumban.

Hét remek alkalmazás, egy helyen

Az Aviary másik remek kis alkalmazása a Color Editor, amelynek a segítségével saját színpalettákat állíthatunk össze, egymáshoz „passzoló” színekből. Az így elkészített palettákat azután megoszthatjuk az interneten másokkal, vagy lementhetjük magunknak, és felhasználhatjuk egy tetszőleges képszerkesztőben a munkánk során.
A Peacock egy nagyon összetett és sokoldalú effekt-szerkesztő, amely felépítésében hasonlít kicsit az OS X Quartz Composerére. Használatának elsajátításához kell némi gyakorlat, de ha hozzászoktunk, nagyon látványos végeredmények születhetnek vele. Ezeket szintén online menthetjük, vagy exportálhatjuk különféle képformátumokba.

Sokat tudó képszerkesztő

A Vector Editor a nevéhez hűen egy vektorgrafikus program, amely nem száll versenybe mondjuk az Adobe Illustratorral, de az online felhozatalban az egyik legjobb választás, ha ilyen alkalmazásra van szükségünk. A használata egyszerű, így a kezdők is elboldogulnak vele. A kész művet SVG, EPS vagy különféle bitmapes formátumokban is exportálhatjuk, illetve importálási opció is van.

Vektoros grafikát is készíthetünk

Az Image Markup akkor jöhet jól, ha egy fotót gyorsan szeretnénk átméretezni, megvágni és feliratokkal, kiemelésekkel ellátni, de nincs erre használható program a gépünkre telepítve.
A végeredmény itt is online tárolható, vagy menthető a gépünkre.

Különleges effektek létrehozása

A Screen Capture gyakorlatilag az Image Markupra épül, de itt Firefox vagy Chrome esetében kapunk egy plug-int, amelynek a segítségével egy mozdulattal képet készíthetünk bármely weblap egészéről (tehát a böngészőben egyszerre nem megjeleníthető részről is), vagy egy kívánt részletről. Ehhez mindössze az URL címet kell megadnunk. Ezután az Image Markup eszköztárával méretezhetjük, vághatjuk, jelölésekkel láthatjuk el az elkészült „fotót”.

Készítsünk remixeket!

A végére maradt az egyik legizgalmasabb online alkalmazás, a Myna, amely gyakorlatilag egy zeneszerkesztő vagy inkább remix-készítő. Ha nem is egy Garageband vagy Magix Music Studio, azért ha nincs más kéznél, bőven megteszi. Érdemes meghallgatni néhány ezzel készült és online publikált művet, némelyik egészen kellemes, ráadásul ezeken keresztül elsajátíthatjuk a program használatát is. Hasonlóan a Magix alkalmazásaihoz, itt is találunk kész loopokat, amelyekből felépíthetjük saját dalainkat, vagy feltölthetünk mixelésre saját anyagokat is. Sőt, akár rögzíthetünk is felvételeket.

Mindent egybevetve, az Aviary online alkalmazásaira nem nagyon lehet panasz. Jó minőségűek, gyorsak és ingyenesek. Egészen pontosan ingyenes regisztráció után bárki használhatja őket, és ha az elkészült anyagot a gépünkre mentjük, nincs is semmi megkötés.
Ha viszont online mentünk valamit, akkor a rendszer – egy nem túl zavaró – vízjellel látja el (Aviary logó a kép bal alsó sarkában). Ha ettől meg szeretnénk szabadulni, illetve az online mentés esetében mi szeretnénk meghatározni, mely anyagaink publikusak bárki számra, akkor fizetnünk kell a szolgáltatásért (25 dollárt egy évre).

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!