"Csak azt akartam bebizonyítani, hogy a nagy rendszerek sincsenek nagyobb biztonságban, mint az egyszerű netezők. Én csak egy ártalmatlan kalóz vagyok" - mondta a France 2 közszolgálati televízióban a 23 éves Francois Cousteix, akit csütörtökön szabadlábra helyezett a rendőrség.
A szüleivel egy francia kisvárosban élő, Hacker-croll becenéven ismertté vált fiatalembernek sikerült megszereznie a Twitter jelszavait, többek között Barack Obama amerikai elnökét is, s könnyedén tudott szörfölni, felhasználói fiókokat létrehozva vagy éppen törölve. Feltörte a Facebook kapcsolatépítő hálózatot és olyan elektronikus levelezőrendszereket is, mint a Gmail, de itt kevesebbet "garázdálkodott".
"Minden rendszer feltörhető. Én nem vagyok kalóz, vagy mondjuk inkább csak egy ártalmatlan kalóz vagyok. Nem romboló szándékkal cselekedtem, nem egy vállalkozást akartam tönkretenni, hanem jelezni akartam a rendszer hibáit" - állította a számítógépes kalóz.
Francois létrehozta saját blogját, hogy ötleteit másokkal is megossza, és beszámoljon tevékenységéről. Korábban is ismert volt a neve interneten elkövetett csalások miatt, amelyekkel összesen 15 ezer eurót zsákmányolt. Ugyanakkor a Twitter feltörése során soha nem próbált anyagi haszonra szert tenni. Elsősorban amerikai politikusokról és sztárokról gyűjtött be bizalmas információkat, valamint megszerezte a telefonszámaikat.
Az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) közreműködésével folyatott több havi nyomozás után az internetes kalózt kedden vette őrizetbe a rendőrség szülei otthonában, de a kihallgatás után elengedték. Bírósági tárgyalását június 24-ére tűzték ki: adatrendszerbe való illetéktelen behatolás miatt kétévi börtönbüntetést kaphat.
A ComScore társaság adatai szerint tavaly áprilisban 17 millió felhasználója volt a Twitternek. Tavaly januárban 33 felhasználói fiókot tört fel a francia hacker, köztük Barack Obama amerikai elnökét és Britney Spears popsztárét, majd az ő nevükben hamis üzeneteket küldözgetett. Az amerikai szövetségi rendőrség tavaly júliusban riadóztatta francia partnereit, miután rájött, hogy Franciaországba vezetnek a szálak.
Tavaly augusztusban számítógépes kalóztámadás érte a Twittert, amelynek következtében elérhetetlenné vált a szolgáltatás. Ennek az esetnek azonban semmi köze nem volt a francia hackerhez.
Twitter-hacker: "Ártalmatlan kalóz vagyok"
Nem hackernek, csak egy ártalmatlan kalóznak tartja magát a Twitter ismeretségi hálózatot és mikroblog-szolgáltatást feltörő francia fiatalember.

Bejárta egész Európát, aztán rangsorolta az összes országot
Egy szomszédos és egy visegrádi ország is a dobogón, de vajon hányadik helyre került Magyarország?
A jegybank kiszámolta, mit érnek Nagy Márton árkorlátozásai
Idén legjobb esetben 0,8 százalékponttal mérséklik az inflációt a kormányzati árkorlátozások, de minél többet hosszabbítgat a kormány, a hatás annál csekélyebb lehet.
Selyem Zsuzsa: „A Drakula-mese ugyanazt a szerepet kapta, mint a fröccsöntött székelykapu”
Az aszállyal a kormány se tud mit kezdeni: jelentősen drágult a HVG bevásárlókosara júniusban
Vegyszerezéssel okoztak hatalmas kárt Budaörsön védett növény- és állatfajok élőhelyén, ahová lakóparkot terveznek építeni
Alkotmánybírósághoz fordul az Országos Bírói Tanács az igazságügyi törvények miatt
Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
Szeretettel Brüsszelből: több mint egy éve kormány nélkül Európa fővárosa
Telex: Tucatszámra küldik el a dolgozókat a debreceni CATL-től
A portál forrásai szerint kínaiak érkeznek a helyükre.
Hiába ment le a Pride, Hadházy Ákos kedden is tüntetett a Ferenciek terén
A független országgyűlési képviselő mai demonstrációjára kevesebben gyűltek össze mint a múlt héten.
Timothy Garton Ash: Milosevics sorsa várhat jövőre Orbánra
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.