szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A vásárló egy névtelen gyűjtő Londonból - közölte a Art+Object aukciósház igazgatója, Hamish Coney az új-zélandi árverés után.

 

A hajfürtöt a francia császár halálának reggelén vágták le 1821-ben Szent Ilona szigetén. A relikvia egy 40 tételes gyűjtemény része volt, amely összesen 100 ezer dollárért kelt el.

Wikipedia

A gyűjteményt Denzil Ibbetson brit katonatiszt és festő leszármazottai bocsátották áruba. Ibbetson az atlanti-óceáni szigeten szolgált, ahol Napóleont az 1815. évi vereség után haláláig őrizték.

Ibbetson naplója, amely a császárral folytatott beszélgetéseket is tartalmazza, 6000 dollárért kelt el.

A gyűjtemény 1864-ben került Új-Zélandra Ibbetson fiával, és mostanáig a család tulajdonában volt.

 

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Tech

Keresik Napóleon aranyát

Egy orosz matematikus tudni véli, hol rejtette el Napóleon az 1812-es oroszországi hadjárat során elrabolt, becslések szerint mintegy 80 tonna aranyat, s most már szinte csak ki kell ásni - állítja a Komszomolszkaja Pravda című lap. Önkénteseket keresnek a munkához.

Szegő Iván Miklós Tech

El se ment az esküvőjére - 200 éves Napóleon második házassága

A francia császár, Napóleon 200 éve érkezett hatalmának csúcspontjára. Ugyanis 1810-ben Európa talán legelőkelőbb uralkodócsaládja, a Habsburgok is belementek abba, amit korábban mindenki elképzelhetetlennek tartott volna: feleségül adták az osztrák császár lányát a "felkapaszkodott korzikaihoz"'.

MTI Tech

Waterloo - megint Napóleon vesztett

Ismét ágyúk dörögtek Waterloonál és - amint várható volt - ismét Napóleon vesztett az 1815-ös csata felelevenítésében. A műütközetnek egyetlen hősi halottja se volt.