szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

A magyar csapat egyébként már a döntőbe jutással is nyert, hiszen bemutatkozhatott olyan játékszoftver-fejlesztő...

A magyar csapat egyébként már a döntőbe jutással is nyert, hiszen bemutatkozhatott olyan játékszoftver-fejlesztő óriások előtt, mint a Nintendo, a Microsoft, a Sony vagy az Electronic Arts, és ezzel kivételes üzleti lehetőségekhez juthatott.

Idén második alkalommal írták ki Amerikában az Indie Game Challenge (IGC) elnevezésű független játékfejlesztői versenyt, amely a 2002 óta megrendezett – és egyben a „játékos világban” legdrágább – számítástechnikai szakkiállítás, a D.I.C.E. (Design, Innovate, Communicate, Entertain) egyik legfontosabb eseménye és több technológiai újdonság bejelentésének színtere. A verseny neves szakmai zsűrije több ezer induló közül kiválasztotta azt a hat döntőst, akik a „professional” kategóriában a legjobbnak bizonyultak. A 2011. január 20-án közreadott eredmények alapján az erős nemzetközi mezőnyben (az amerikai, a svéd és az izraeli fejlesztők mellett) elnyerte a bírák elismerését, és így a világ legjobbjai közé bekerült a Nemesys Games hazai csapat Fortix 2 nevű fejlesztése. A játék megálmodói ezzel nem csak Magyarországot, hanem Kelet-Európát is egyedül képviselik a videojáték-fejlesztő iparág egyik legmeghatározóbb fórumán.

A Fortix 2 egyébként a korábbi Fortix folytatása: a játékos a főszereplő, a bátor Fortix lovag bőrébe bújhat, aki Artalom szigetén küzd ősi ellenfele, a gonosz varázslóval, Xitroffal. Olyan casual  játék, amihez szükség van stratégiai gondolkodásra, ám elsősorban azok fogják élvezni, akik rövidebb menetekben és csak időről időre szeretnek játszani a számítógépen, PSP-n, iPhone-on vagy a Facebookon.

Az IGC versenyen indult játékok közül 12 döntőst választottak ki, két kategóriában: amatőr és profi csapatok innovatív megoldásait díjazzák, összesen 350 ezer dollár értékben. A Nemesys Games hivatalos meghívást kapott a Las Vegas-i díjkiosztó ünnepségre, ahol kiderül, hogy a hat „professional” játékból melyik viszi el a 100 ezer dolláros fődíjat, a három – egyenként 2 500 dolláros – különdíjat (legjobb grafika, játékmenet és technológiai megvalósítás), vagy a 10 ezer dollárral járó gamer’s choice elismerést, amit a játékosok a szavazataikkal ítélnek oda a legjobbnak tartott fejlesztésnek. Ez utóbbihoz a hazai internetezők is hozzájárulhatnak azzal, ha voksolnak a Fortix 2-re a verseny hivatalos oldalán.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!