szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Januárban 41 ezerrel, 1,948 millióra nőtt a becsült vezetékes szélessávú internet-előfizetések száma - közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH).

Az NMHH gyorsjelentése szerint a hagyományos telefonvonalon szélessávú ADSL-internetszolgáltatásra előfizetők száma az előző havi 805 ezerről közel 804 ezerre csökkent. A jelentésben szereplő legnagyobb kábelszolgáltatók előfizetései januárban 10 ezerrel, 753 ezerre nőttek, míg az FTTx, vagyis az optikai szálon nyújtott szolgáltatás esetében 221 ezer előfizetés volt a hónap végén.

Tavaly év végén a vezetékes szélessávú internet-előfizetések becsült száma 1,948 millió volt. A gyorsjelentésben szereplő szolgáltatók által nyilvántartott vezetékes- és kábeltelevízió-hálózatos hangátviteli csatornák száma összességében csökkent, januárban 2,973 millió volt. A teljes hangcsatorna-számon belül a hagyományos vezetékes telefonvonalak száma a hónapban 2,261 millió, míg az előző hónapban 2,279 millió volt. A kábeltelevíziós hálózaton működő hangcsatornák száma 610 ezerre nőtt az előző havi 598 ezerről, míg az internet protokoll (IP) alapú hangcsatornák száma ezerrel, 102 ezerre bővült.

Januárban a száz főre jutó vezetékes hangátviteli csatornák száma 29,77, a háztartások vezetékes telefon-ellátottsága pedig 60,65 százalék volt. Az előfizetők hagyományos telefonvonalon 366 millió, IP-alapon pedig 106 millió percnyi hívást kezdeményeztek. A vizsgált hónapban az egy fővonalra jutó kezdeményezett hívások átlagos időtartama 158,9 perc volt. A januári adatok szerint az előfizetők a szolgáltató váltást megkönnyítő számhordozhatóság keretében 2004 januárja óta összesen 599 ezer számot hordoztak.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

A Magyar Telekomé lesz az Extrernet ADSL-üzletága

Eladja ADSL üzletágát az Externet Telekommunikációs és Internet Szolgáltató Nyrt. a Magyar Telekomnak - közölte az Externet a BÉT honlapján pénteken. A cég a kedvezőtlen gazdasági környezettel magyarázza lépését.

MTI Tech

Szélessávú internet: a kormány 100 százalékos lefedettséget akar

A kormány célja az, hogy 100 százalékos legyen az országban a szélessávú internet-lefedettség azért, mert ez növeli a versenyképességet, segíti a munkahelyteremtést és a kreatív iparágak fejlődését - mondta Nyitrai Zsolt, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) infokommunikációs államtitkára.