szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A tavalyi példátlan esőzések és áradások, amelyek Pakisztánt sújtották, húszmillió ember életét tették tönkre. A dél-ázsiai országban a természeti károk is jelentősek.

A pókokat is érintette a 2010-es katasztrófa, miután az országnak csaknem az egyötöde víz alá került. A folyók olyan sokáig álltak magasan, hogy az áradás elől a fákra menekült pókok sűrű és hatalmas hálókat fontak a lombokra.

Mindez szinte földönkívüli tájat eredményezett, ám nemcsak a látvány volt érdekes, hanem a pókhálók jótékony hatása is: a magas vízállás után sok szakértő a maláriát terjesztő szúnyogok elszaporodásától tartott, de a pókhálók sokat segítettek abban, hogy végül is a betegség nem okozott még súlyosabb katasztrófát - derül ki a nemzetközi fejlesztésért felelős brit szervezet (DFID) beszámolójából, amelyet a wired.co.uk idéz.

UK Depatment for international development

A DFID a pakisztániaknak segít a katasztrófa után. Ivóvizet igyekeznek biztosítani és egészségügyi ellátást is nyújtanak, élelmiszerszállítmányok mellett.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Világ

Akik a legrosszabbkor mentek szabadságra

Földközi-tengeri nyaralás, európai körutazás, pihenés egy alpesi egészségügyi központban – többek között inkább ezzel töltötték az idejüket azok az állami vagy cégvezetők, akik épp akkor nem voltak egy-egy természeti katasztrófa helyszínen, amikor a legnagyobb szükség lett volna rájuk. Róluk közölt listát nemrégiben a Foreign Policy magazin.