szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Sok mindenben különbözik a honi és a külföldi (főleg amerikai) munkahelyi kultúra: a tengerentúlon a fizetést vagy...

Sok mindenben különbözik a honi és a külföldi (főleg amerikai) munkahelyi kultúra: a tengerentúlon a fizetést vagy évente (pl. „évi nyolcvanezer dollár”) vagy hetente számolják, és a köznyelvben is így használják. Nálunk mindenki „havonta” kalkulál, az éves keresetünket sokszor nem is tudjuk, csak ha utánaszámolunk.  Szintén jelentős különbség, hogy bár külföldön sem illik „más zsebében turkálni”, azért túl nagy rejtőzködés és „bujkálás” nincsen a fizetések mértékét illetően, mint például a honi multik esetében. Egy multinál dolgozó amerikai webmester, ha megkérdezik vagy beszélgetés közben szóba jön, nem titkolja, hogy fizetése kb. évi hatvanezer dollár.
A másik fontos (és hírünk szempontjából releváns) különbség: a tengerentúlon oda utaznak (az országon belül), ahol több fizetést/bónuszt, körülményeket találnak. Nálunk, kis országról lévén szó, ez kimerül abban, hogy mindenki Budapestre utazik dolgozni (már aki megteheti).

Online fizetés-kalkulátor annyi van, mint égen a csillag, egy érdekes online eszközzel azonban most összehasonlíthatjuk a fizetéseket földrajzi területre bontva is, igaz, sajnos csak az USA területén, Tanulmánynak érdekes lehet, vajon hogyan ingadoznak a fizetések például a keleti és a nyugati part között? Csak válasszuk ki a szakterületet, adjuk meg a tapasztalatot, és máris láthatjuk, melyik IT-szakma hol kelendőbb. Vajon New York a marketingesek paradicsoma, vagy inkább Los Angeles?

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!