Aki azt szeretné, hogy a polgári neve ne jelenjen meg a Google + rendszerében, használhatja a becenevet. A Google azonban garantálni akarja, hogy valós személy áll a becenév és a profil mögött. Érveik szerint ez a személyiséglopás elkerülése és a Google + rendszerrel való visszaélések megakadályozására szolgál, ezért a beceneveket a valós nevekhez rendeli a vállalat. A közösségi oldalak ugyanakkor általában azért ragaszkodnak a valós nevekhez, mert a valós profilokat lehet jó áron eladni a hirdetőknek.

A becenevekért lobbizók – adatvédők, disszidensek és egyes aktivisták - azonban még nem örülhetnek felhőtlenül. A már eddig is fennálló ellenőrzés mellé ugyanis a Google fenntartja a jogot arra is, hogy eldöntse, megfelelő-e a becenév, és ha nem, blokkolja.
Akinek fura művészneve van például, igazolhatja, hogy tényleg így ismerik a művészvilágban. Például papír újságcikk beszkennelt verziójával vagy dokumentumok másolatával megelégszik a kereső, melynek munkatársai néhány napon belül feldolgozzák a kérelmeket ígéretük szerint.
Korábban nagy felzúdulást keltett, hogy számtalan Google+ profilt felfüggesztett a Google - nem volt a cég elvárásainak megfelelő ugyanis a megadott név. Nem csupán a becenevekről volt szó, a furcsa nevű embereknek be kellett bizonyítaniuk, hogy tényleg így hívják őket, az álneveket, beceneveket pedig száműzték a rendszerből.