A Samsung Galaxy S szériás telefonjai a gyártó legnépszerűbb mobilos termékei. Éppen ezért az idei modell,
a Galaxy S III bejelentése előtt hónapokkal elkezdtek szállingózni a "kiszivárgott" fényképek, de végül kiderült, hogy egyiken sem a kiadott modell szerepelt. A készülék titokban tartására nagy gondot fordított a Samsung.
A
gyártó blogjában leírtak szerint az egyik tervező például hazudott hatodikos fiának. A gyerek tudta, hogy apja dolgozott a Galaxy S és SII modellekel, így feltételezte, hogy a hármas munkálataiban is részt vesz, és amikor meglátott egy-egy "kiszivárgott" jelzővel illetett képet, rendszeresen érdeklődött apjától a téma iránt, aki rendszeresen a "Nem tudom." mondattal reagált.
A Samsung egy viszonylag kis csapattal dolgozott a készüléken. A tagok egy elkülönített részlegben végezték munkájukat, ahova biztonsági kártyákkal és ujjlenyomat-leolvasás után lehetett belépni. A
Galaxy S III prototípusait még a gyártó épületein belül is biztonsági dobozokban mozgatták, nehogy valamelyik alkalmazott véletlen is meglásson belőle valamit. A prototípusok szállításához nem csomagküldő cégek VIP-szolgáltatásait vették igénybe, hanem a gyártó emberei saját maguk intézték a logisztikát.
A telefont a tervezéssel foglalkozó csapaton kívül olyannyira nem láthatta más, hogy a beárazást végző részlegnek a beszállított alkatrészek listáján túl semmi más nem állt rendelkezésre a mobilról, úgy kellett megállapítaniuk az árat, hogy nem látták a készüléket, csak szóban meséltek nekik róla.
A gyártó egyébként három prototípust futtatott párhuzamosan, mindegyik piacképesnek tűnt és mindhármat folyamatosan fejlesztették a mérnökök.