Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Elhunyt William Knowles Nobel-díjas kémikus, aki úttörő munkát végzett a Parkinson-kór kezelésével kapcsolatban. A 95 éves kutató június 13-án halt meg. Lánya hétfőn közölte, hogy édesapja az idegsejtek pusztulásával járó ALS betegségben szenvedett.
Knowles 1986-ban vonult nyugdíjba az amerikai Monsanto vállalattól, ahol 44 évig dolgozott. Tizenöt évvel később két másik tudóssal, az amerikai Barry Sharpless-szel és a japán Nojori Rjodzsival megosztva kapta meg a kémiai Nobel-díjat annak kimutatásáért, hogy a királis molekulák miként használhatóak fel fontos kémiai reakciók felgyorsításához és ellenőrzéséhez. Eredményeiket a gyógyszerek (antibiotikumok, gyulladáscsökkentők, szívgyógyszerek) előállításánál hasznosítják.
Knowles kutatásaival segítette az L-Dopa nevű gyógyszer ipari gyártásának fejlesztését. Az L-Dopa Parkinson-betegek remegését és a végtagjaik merevséget csökkenti a betegség kezdeti stádiumában.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az új trükkel még a szemfülesebbek is belesétálhatnak a csalók csapdájába.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.