Aki szerelmet akar, hazudik

A közösségi füllentéseket, azaz a közösségi oldalakon tett, nem egészen a valóságnak megfelelő kinyilatkoztatásainkat kutatta az Intel, majd az eredményt látványos infografikába foglalta össze.

  • hvg.hu hvg.hu
Aki szerelmet akar, hazudik

Az elsősorban hardvergyártóként ismert Intel néha más területekre is elkalandozik. Kutatócsoportjának felmérése a Facebookon és a Twitteren „elkövetett” hazugságokat vizsgálta, és az eredményt infografikában foglalta össze.

Ártatlan kis hazugságaink közé tartozik, hogy általában idealizált (sőt gyakran „fotosoppolt”) profilképet teszünk ki magunkról, valóságos énünknél intelligensebbnek, viccesebbnek próbáljuk magunkat beállítani. Azt hihetnénk, elsősorban a nők szeretnének jobb benyomást kelteni a többi felhasználóban, azonban ez inkább a férfiakra jellemző, ám amikor már a társ- és szerelemkeresés kerül szóba, szívesebben füllentenek a gyengébb nem képviselői. Hiába, a szerelemért megéri hazudni!

Meglepő, hogy a megkérdezettek igen nagy többsége (89%) véli úgy, hogy a szülőknek igenis meg kell tanítaniuk gyerekeiknek, hogyan kell viselkedni a közösségi oldalakon, s még többen gondolják úgy, hogy jó pár olyan téma forog ezeken a site-okon, amelyekről nem szabadna – online – vitatkozni.

Az angol nyelvű infografikát itt vehetik közelebbről is szemügyre.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.