szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Vezető amerikai bankok az elektronikus hírszerzésre szakosodott Nemzetbiztonsági Ügynökséghez (NSA) fordultak segítségért, miután a weboldalaikat sorozatos kíbertámadások érték - közölte a Washington Post.

A tavaly szeptemberben kezdődött internetes támadások egyre kifinomultabbá váltak. Az elmúlt hetekben a hackerek naponta akár hét bankot is célba vettek, de mindig csak kedden, szerdán és csütörtökön.

A célpontok között szerepelt egyebek között a Bank of America, a PNC, a Wells Fargo, a Citigroup, a HSBC és a Sun Trust. Noha ez egyértelműen nem bizonyítható, amerikai biztonsági szakértők Iránt gyanítják a háttérben.

Noha adatlopás feltehetően nem történt, a túlterheléses támadások próbára tették az érintett bankok internetes szolgáltatását.

A megtámadott pénzintézetek a kíberbiztonság szempontjából a magánszektor legjobbjai közé tartoznak, de az amerikai kormányzat fontosnak tartja, hogy a védekezésben együttműködjön a gazdasági szereplőkkel.

2010-ben az NSA a Google-nak nyújtott segítséget, miután a számítástechnikai óriást hackertámadások érték, feltehetően Kínából.

A Washington Post vasárnapi írása szerint az NSA a világ legnagyobb elektronikus hírszerző ügynöksége, amely azonban az elmúlt 20 év során több olyan cégnek is támogatást nyújtott, amely a Pentgaon szoftverbeszállítója.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!