Izgalmas Sony-szabadalom

Egyre érdekesebben alakul a helyzet a kiterjesztett valóság birodalmában: a Google és az LG után a Sony izgalmas szabadalmára is fény derült.

  • hvg.hu hvg.hu
Izgalmas Sony-szabadalom

Lassan már minden, magára valamit is adó gyártó elkészíti okosóráját, és hasonló a helyzet a fejen viselhető, AR- (kiterjesztett valóság) eszközök, magyarán az okosszemüvegek frontján is.

A Google dobta be először a köztudatba ezt a különleges okulárét, majd olyan hírek kaptak szárnyra, hogy az LG is készít ilyet, most pedig már a Sony hasonló termékéről hallani.

Állítólag 2012 novemberében nyújtott be a Sony egy szabadalmi bejelentést (a száma: 20130069850, és az angol nyelvű leírása ezen a linken olvasható), amely egy fejen hordható, kijelzős készüléket (értsd: szemüveget) ír le. A szabadalom eltér a Google jól ismert okosszemüvegétől, ugyanis míg a Google Glass csak az egyik szem számára közvetít információt, addig a Sony szemüvege mindkettőre.

Forrás: thedroidguy

A Sony-szabadalom egyébként egyenes folytatása egy 2008-ban, illetve 2009-ben beadott szabadalomnak, azaz nem vádolható azzal a cég, hogy későn kapott észbe. Szóval immár nemcsak az okostelefonok és okosórák, hanem az okosszemüvegek frontján is izgalmas összecsapások várhatók.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?