Összeesküvés-elméletek a bostoni merényletről

Ahogyan azt a nagy érdeklődést kiváltó tragédiák esetében már megszokhattuk, a három halálos áldozattal járó bostoni robbantás után is jelentős mennyiségben jelentek meg a különböző kamu fényképek, példamesék és összeesküvés-elméletek a Facebookon.

  • hvg.hu hvg.hu
Összeesküvés-elméletek a bostoni merényletről
@HopeForBoston

A bostoni merénylet témájában nem a 8 éves áldozathoz kapcsolt fénykép az egyetlen kamu dolog, ami gyorsan terjed a Facebookon. Páran gyorsan kiszúrták, hogy olyan áldozatokra emlékező oldalak jelentek meg a közösségi szájton, amelyeket még a tragédia előtt hoztak létre, s ebből aztán rögtön arra következtettek, hogy voltak, akik előre tudtak a közelgő katasztrófáról. Az eszükbe sem jut, hogy talán egy más néven futó, korábban indított oldalt vagy csoportot neveztek át a tragédia után – merthogy a Facebook erre is lehetőséget ad, egészen addig, amíg az oldal el nem éri a 200 követőt.

Emellett ezúttal is agyament spekulációk indultak arról, hogy valójában csupán egy fizetett statisztákkal megrendezett katasztrófáról van szó. Ennek alátámasztására az összeesküvést sejtők egy képpárt előkerestek. A képet az Urbanlegends.hu-ról érheti el, ahol néhány további összeesküvés-elméletet is talál.

„A továbbtanulás lenne a legfontosabb, de ez olyan kilátástalan, hogy meg se próbálom” – a Lázár Jánossal vitába keveredő fiatalt kérdeztük

„A továbbtanulás lenne a legfontosabb, de ez olyan kilátástalan, hogy meg se próbálom” – a Lázár Jánossal vitába keveredő fiatalt kérdeztük

Mintha személyes történetében mondaná fel a kormánypolitika kritikáját, olyanok Füle Zsigmond első tapasztalatai a munka világában. Ő az a 18 éves, bácsborsódi fiatal, aki keresztkérdéseket tett fel Lázár Jánosnak bajai fórumán, és panaszára, miszerint keveset keres, a miniszter úgy válaszolt: rossz helyen dolgozik.