Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Bár a világ leginkább a Google és az Apple okosórájára vár, azért vannak igencsak figyelemre méltó próbálkozások.
Az okostelefonok és a táblagépek után valószínűleg az okosórák lesznek a „kütyüsztárok”, így nem véletlen, hogy a Google és az Apple megérkezéséig is már jó pár versenyző topog a rajtvonalnál. Mi is mutattunk már különleges okosórás kezdeményezéseket, például ebben és ebben és ebben a cikkünkben.
A legújabb próbálkozás mégis kitűnik ezek közül, nehéz ugyanis eldönteni, hogy mi is valójában az Androidly, a legközelebb talán akkor állunk a valósághoz, ha úgy fogalmazunk: egy csuklón viselhető, karóraszerű okostelefonnal van dolgunk. Ebből viszont az is következik, hogy sok okosórától eltérően már nincs szükség arra, hogy egy okostelefon is legyen a zsebünkben vagy a táskánkban.
Az Android 2.2-vel dolgozó Androidlyval hívások kezdeményezhetők és fogadhatók, fényképezhetünk vele (2 MP-es kamerája van), gmailezhetünk, navigációhoz használhatjuk a Google Mapset stb. Beépített hangszórója és mikrofonja is van, s minthogy wifi-képes böngészhetünk vele, vagy akár YouTube-videókat is nézhetünk, kérdés persze mennyi értelme van ez utóbbinak egy 2”-es (320 x 240-es) megjelenítőn.
Természetesen androidos alkalmazások is letölthetők rá, így közvetlenül a csuklónkról érhetjük el az Angry Birdsöt, a Twittert vagy a Facebookot.
Az okosórának 416 MHz-es processzora, 256 MB-nyi RAM-ja van, és egy 8 GB-os SD-kártya is jár hozzá. Jelenleg előre lehet rendelni, körülbelül 230 dolláros áron.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.