szerző:
Tetszett a cikk?

A választás szabadságaként, de a bőség zavaraként is felfogható az androidos telefonok vásárlása előtt érezhető jelenség. Átfésültük a kínálatot, és kiválasztottuk azt a hét készüléket, amit szerintünk érdemes lehet jobban megnézni. Nincs egyetlen legjobb, mindegyiknél kiemeltük, hogy miért is jöhet számításba.

HTC One – a fémes (a készülék részletes tesztje)

Miközben manapság a legtöbb okostelefon – árcédulától függetlenül – műanyag készülékházzal rendelkezik, addig a magát egyértelműen prémiumkategóriás gyártóként definiáló HTC a sokkal minőségibb fémborításra, egész konkrétan az alumíniumra esküszik. A 9,3 milliméteres vastagságával nem éppen szuperkarcsú HTC One a tajvaniak idei flagship készüléke, melynek előlapját egy 4,7 colos képátlójú Super LCD3 képernyő uralja. A kijelző a mai elvárásoknak megfelelően Full HD felbontású és mindez a relatíve kompakt mérettel párosítva elképesztő 469 ppi-s pixelsűrűséget és kiváló képminőséget biztosít.

Android fronton a négymagos 1,7 GHz-es chipset már nem királykategóriás, ettől függetlenül a Sense felhasználói felületű One az általunk próbált összes helyzetben villámgyors volt. Kamerafronton említést érdemel a 4 megapixeles felbontás (UltraPixel) és az optikai képstabilizátor. A RAM 2 GB-os, az integrált flashmemória pedig kiviteltől függően 32/64 GB-os.

Huawei Ascend Y300 – az ár-érték bajnok (a készülék részletes tesztje)

Az Y300 egész biztosan nem egyedi formájával, vagy esetlegesen túlburjánzó szolgáltatáskínálatával emelkedik ki a mezőnyből, sokkal inkább a remek ár-érték mutatójával. Az anyagválasztási és összeszerelési minőségre egyáltalán nem lehet panaszunk, főleg annak ismeretében, hogy az Ascend Y300 kártyás csomagban akár már 30 ezer forint magasságában beszerezhető. Ezért a pénzért egy olyan, 4 colos képátlójú és 800x480 pixeles felbontású IPS kijelzős mobilt kapunk, melyben egy duplamagos 1 GHz-es processzor dohog.

László Ferenc

A microSD memóriakártyával bővíthető 4 GB flashmemória teljesen korrekt, az 512 MB RAM manapság viszont sok esetben már kevés lehet. A Jelly Bean szoftveres Huawei hátoldalán egy 5 megapixeles, autofókuszos és LED-es kamera kapott helyet. Ilyen árfekvésű mobilban 4G helyett 3G-s mobilnettel kell megelégednünk. Az 1730 mAh kapacitású akkumulátor visszafogott használat mellett 1,5 napos használati időt biztosít.

Samsung Galaxy Note 3 – a cerkás (a készülék részletes tesztje)

A Samsung 2011-ben még csak kísérletezett vele, tavaly javítgatta, idénre pedig már optimális hozta cerkával kezelhető okostelefonját, a Galaxy Note-ot. A harmadik generációs, alapból Android 4.3-at futtató kiadás lényegében ugyanakkora maradt, mint elődje volt, viszont a jobb helykihasználásnak köszönhetően 5,5-ről 5,7 colra nőtt a kijelzője, mely immár ráadásul Full HD felbontású (386 ppi).

A phablethez járó S Pen is átalakult némileg, és minden korábbinál komolyabb funkcionalitást pakolt mögé a gyártó – a jegyzetelés és rajzolás gyerekjáték-egyszerűségű, a kézírásfelismerés szinte hibátlan, és a készülék arra is figyelmeztet, ha valahol esetleg ott felejtettük a stylust.

László Ferenc

A négymagos Qualcomm Snapdragon 800-as chipsetre és a 3 GB-os rekordméretű RAM-ra szükség is van, hiszen a többablakos üzemmód, illetve az egykezes használatot segítendő képernyő-átméretezés igen erőforrásigényes funkciók.

A 13 megapixeles kamera révén akár Ultra HD felbontású videók is készíthetők, az iparágban világelső USB 3.0 támogatás és a 3200 mAh kapacitású akkumulátor pedig már csak a hab azon a bizonyos képzeletbeli tortán.

Samsung Galaxy S4 – a bestseller (a készülék részletes tesztje)

A dél-koreai gyártó által még márciusban bemutatott Galaxy S4 az elmúlt hónapokban hozta a tőle várható remek eladási mutatókat, ami nem is csoda, hiszen esetében egy profin összerakott, bár még mindig egy kicsit túl műanyag high-end smartphone-hoz van szerencsénk.

Az 5 colos Super AMOLED kijelző természetesen 1920x1080 pixeles (441 ppi) felbontású és kiváló képminőségű, és a minőségben ehhez hasonló, 13 megapixeles felbontású szuperkamerára sem lehet panaszunk.

László Ferenc

A minden körülmények mellett tempós működésről a négy darab 1,9 GHz-es Krait 300 processzormaggal bíró Qualcomm Snapdragon 600-as chipset gondoskodik, ezenkívül pedig 2 GB RAM-ot és 16/32/64 GB integrált memóriát is kapunk a pénzünkért. A microSD slotos és 2600 mAh kapacitású akkumulátoros nagyágyú jó ideig még biztos meg fogja kapni a legfrissebb Android szoftvereket és rengeteg hozzáadott értéket vonultat fel: a telefon folyamatosan figyeli a tekintetünket, hőmérsékletet tud mérni, és akár kézlegyintésekkel is kezelhető. Ha esetleg egy kicsit kisebb S4-re vágyunk, akkor érdemes megnézni az S4 minit, az S4 Active vízálló kivitelű, az S4 Zoom pedig a képalkotásra lett kihegyezve.

Sony Xperia Z Ultra – a vízálló phabletkirály

Eleinte még a 4-4,5 colos mobilokra is furcsán néztünk, aztán megszoktuk az 5-6 colos példányokat is, most pedig már egy 6,4 colos gigantkészüléken sem igazán lepődünk meg. A Sony Xperia Z Ultra egy pontosan ekkora kijelzőnek ad otthont: a Full HD felbontású (344 ppi) panel Triluminos és X-Reality képminőség-javító megoldásokkal van felvértezve.

A 212 gramm tömegű óriás mindössze 6,5 milliméter vastag, és bár hihetetlenül hangzik, akár egy víz alá történő merülést is minden további nélkül képes elviselni. A japán gyártó a jelenleg elérhető legnagyobb teljesítményű Qualcomm Snapdragon 800-as chipkészletet pakolta a telefonba, a maga négy darab 2,2 GHz-es Krait 400 magjával.

Sony

Az izmos hardver mellé szerencsére egy komoly 3050 mAh kapacitású akkumulátor került, a 8 megapixeles kamera viszont maximum csak átlagos produkcióra képes. A 150 Mbit/s-os LTE-A tempó villámgyors mobilnet-letöltést biztosít – a technológia itthon jelenleg csak a Telenor hálózatán használható ki –, az Android OS alaphelyzetben 4.2.2-es, a RAM 2 GB-os, a 16 GB-os belső memória pedig microSD-vel bővíthető.

LG G2 – a hátulgombolós fényképész

Mindeddig az érintőkijelzők elmaradhatatlan kiegészítői voltak a telefonok előlapján és oldalélein található érintő- és nyomógombok. Az LG azonban szakítani kíván ezzel a megoldással, melynek folyományaként kiadta a hagyományos kezelőszervektől szinte teljesen mentes G2-t. Ennek a mobilnak csak a hátoldalán, a kameramodul közelében vannak gombjai, ugyanis az LG szerint nincs ennél ergonomikusabb módja egy okostelefon kezelésének.

A belső rendben van, hiszen adott a csúcsteljesítményű Snapdragon 800-as chipkészlet, a 2 GB RAM, illetve az 5,2 colos, Full HD-s kijelző. A főkamera 13 megapixeles felbontásán már meg sem lepődünk, az viszont egyáltalán nem mindennapi, hogy a képkészítő modul többek közt optikai képstabilizátorral is fel van vértezve. A korrekt használati idő záloga a 3000 mAh kapacitású akkumulátor, azért viszont kár, hogy az európai G2-esekből kimaradt a microSD memóriakártyás bővítési lehetőség.

LG Optimus L9 II – az olcsón nagyképű

Ma már egy az átlagnál nagyobb kijelzős telefonért sem kell feltétlenül kisebbfajta vagyonokat kiadnunk, melyre jó példa az LG által a nyár végén bejelentett Optimus L9 II. Az elérhető árú okostelefonokat felvonultató L-series legújabb tagja egy 4,7 colos képátlójú True HD IPS LCD panelt kapott, mely ugyan még nem Full HD, hanem csak 720p HD felbontású, ettől függetlenül nem csúnya a képernyő.

Középkategóriás kijelzőhöz hasonló ligában focizó teljesítmény dukál: a processzorban két darab 1,4 GHz-es Krait mag található, a RAM mennyisége pedig 1 GB. A 8 GB-os beépített flashmemória parányi microSD-kártyával egyszerűen bővíthető, az átlagnál hosszabb használat időre pedig a 2150 mAh kapacitású akkumulátor jelenthet garanciát. A Jelly Bean-alapú LG Optimus L9 II autofókuszos főkamerája 8 megapixeles és LED-villanós, elöl pedig egy 1,3 megapixeles kamera segíti a videotelefonálást és az önarcképkészítést.

További érdekes témákért és hasznos ajánlókért lájkolja a hvg.hu Tech rovatának facebookos oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!