Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
A legidegesítőbb mobilos játék címmel szerettünk volna hírt adni a Flappy Bird című remekről. De aztán megtaláltuk a dupla olyan nehéz társát.
Az androidos készülékekre és iPhone-ra is ingyen letölthető Flappy Bird nem egyszerűen azért idegesítő, mert nehéz. Az vele a baj – másként megfogalmazva: az a sikerének titka –, hogy túl nehéz ahhoz, hogy sokáig játsszon vele az ember, de egyúttal túl addiktív is ahhoz, hogy csak úgy abba lehessen hagyni.
A játék nagyon erősen épít a “majdnem” érzetre: mindig éppen csak egy kicsin múlik, hogy ne sikerüljön eggyel tovább jutni, ezért szinte automatikusan nyom az ember az újrakezdésre. A feladat (komplexitása) egyszerű: egy Mario világát idéző grafikával megrajzolt csővilágban kell a madarunkat minél előrébb juttassuk a csövek között. Az irányítás sem bonyolult: ha hozzáérünk a kijelzőhöz, a madár egy kicsit feljebb ugrik.
Mi többszöri próbálkozásra 13 pontig jutottunk el, és azt elárulhatjuk, hogy az idáig vezető úton a fejlesztő egyik felmenője és több vallás istene is rendszeresen eszünkbe jutott. Aztán megtaláltuk ezt a tuti módszert.
A játék fejlesztőjének bejelentése szerint utoljára vasárnap letölthető Flappy Bird azonban csak addig tűnt a legidegesítőbbnek, amíg le nem töltöttük a fejlesztő másik játékát. A szintén ingyenes Super Ball Juggling (Android / iPhone) a dekázásról szól: a madarashoz hasonlóan összetett irányítással (a képernyő megfelelő időben történő megérintésével) kell rábírni a bal oldalon álló játékost, hogy mindig visszarúgja a levegőbe a labdát. És hogy ez miért idegesítőbb? Jussanak csak el hét pontig, aztán figyeljék a jobb oldali figurát.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.