„Meg is nyugtat, vagy éppen felébreszt, jól kezdődik vele a nap” – így jógáznak Indiában és Magyarországon
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
Az internetre csatlakoztatott háztartási eszközök a biztonság egy egészen új irányát vázolják fel.
Új szerepkörben mutatkozhatnak majd be a következő években az okostelefonok: a segítségükkel válik „távirányíthatóvá” otthonunk, távolról kapcsoltathatjuk ki és be az elektronikus készülékeket, ellenőrizhetjük, mi van a hűtőben, sőt lakáskulcsként is a telefonunk szolgálhat. Mindez jó hír, az viszont már kevésbé, hogy az úgynevezett okos otthonoknál közel sem fordítottak akkora figyelmet a biztonságra, mint ahogy az elvárható lett volna.
A Trustwave nevű chicagói biztonsági cég már tavaly rámutatott a WC-k meghekkelésének lehetőségére, illetve idén egy másik japán gyártó, a Lixil Group bluetoothos vécéjén demonstrálta azt, amit korábban az Inax Satis modellnél. (A gyártó cég persze rögtön védekezett is azzal, hogy ehhez az okostelefont csatlakoztatni kellene egy speciális érzékelőhöz, amit a felszereléssel együtt szállítanak, és nem valószínű, hogy ehhez hozzájutnak a hackerek.)
Oké, akkor ne kössük a WC-t az internetre, de mi van az okos otthonok többi, netre kapcsolódó eszközével? Nos, nem jobba helyzet, ugyanis az IOActive nevű seattle-i cég azt mutatta meg, hogyan lehet illetéktelenül és a távolból hozzáférni fűtőberendezésekhez, vasalókhoz, ami viszont már komoly tűzveszélyt jelent, de persze az sem megnyugtató, hogy a bébifigyelőket is manipulálni lehet a távolból.
Sajnos az okos otthonok eszközeinél nem nagyon figyeltek a biztonságra, azt viszont senki sem szeretné ha a rosszfiúk bejutnának háztartásába. Így a biztonsági cégek és az eszközgyártók számára ez lehet a következő nagy kihívás, már csak azért is, mert a Gartner piackutató intézet szerint 2020-ra már 26 milliárd háztartási eszköz fog csatlakozni az internetre, szemben a mostani 3 milliárddal. És balgaság volna abban reménykedni, hogy ezt a hackerek nem fogják kihasználni.
Oké, akkor ne kössük a WC-t az internetre, de mi van az okos otthonok többi, netre kapcsolódó eszközével? Nos, nem jobba helyzet, ugyanis az IOActive nevű seattle-i cég azt mutatta meg, hogyan lehet illetéktelenül és a távolból hozzáférni fűtőberendezésekhez, vasalókhoz, ami viszont már komoly tűzveszélyt jelent.
Sajnos az okos otthonok eszközeinél nem nagyon figyeltek a biztonságra, azt viszont senki sem szeretné ha a rosszfiúk bejuthatnának háztartásába. Így a biztonsági cégek és az eszközgyártók számára ez lehet a következő nagy kihívás, már csak azért is, mert a Gartner piackutató intézet szerint 2020-ra már 26 milliárd háztartási eszköz fog csatlakozni az internetre, szemben a mostani 3 milliárddal. És balgaság volna abban reménykedni, hogy ezt a hackerek nem fogják kihasználni.
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A Tisza szigetek korábbi koordinátora, Farkas Dezső az elnöke az Irány a Jövő Pártnak.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Hiába nőttek a fizetések, visszafogott a vásárlási kedv.
Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.