Egy Kickstarterhez hasonló kínai oldalon hasonló kijelzőjű órára gyűjtöttek össze pénzt, mint a Pebble. Nagyon buta lesz, cserébe kétszer annyiba kerül. A Sony le sem tagadhatja, hogy köze van hozzá.
hvg.hu
A világ első valamirevaló okosórája a Pebble, melynek sikere töretlen, pedig már sokkal fejlettebb kijelzőkkel is megjelentek hasonló órák. Az e-papír kijelzős terméket mégis viszik, mint a cukrot. Egy Kickstarterhez hasonló kínai oldalon is ilyen technológiájú órára hozták össze a pénzt, a fejlesztő csoport pedig a Fashion Entertainments, amely a Sony munkatársaiból áll.
makuake.com
Az e-papír nem csak a FES Watch kijelzőjén, hanem az óra szíján is megjelenik, így az óra teljes külseje váltogatható, ami mondjuk még egész jól is hangzik. Az pláne, hogy egyetlen feltöltéssel 60 napig bírja. Az már kevésbé, hogy csak az időt jelzi ki, az pedig végképp hihetetlen, hogy ezért majd 170 dollár körüli összeget kérnének, miközben a sokkal jobb Pebble normál verziója 99 dollár, de az elegánsább is alig drágább, 199 dollár.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
Néhány szón, gesztuson múlt, hogy 1990-ben sikerült megfékezni Marosvásárhelyen a halálos áldozatokat követelő román-magyar összecsapásokat, és nem borította el egész Erdélyt az erőszak.
Börtönbe zárták Oroszországban, megkínozták Fehéroroszországban, farkasszemet nézett Putyinnal, de a saját démonaival nem sikerült megküzdenie – mozgalma és művészete azonban túlélte őt.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.