Látványos trükk Androidon: olyan lesz, mintha átlátszó lenne a telefonja

Látványos trükköt lehet bevetni az androidos okostelefonokon és tableteken: az alkalmazás akadozás nélkül működik, ingyenes, és ha letölti, a lehető legélethűbb háttere lesz.

  • hvg.hu hvg.hu
Látványos trükk Androidon: olyan lesz, mintha átlátszó lenne a telefonja

A Google Play egy rakás olyan alkalmazást tartogat, amellyel átlátszó lehet a képernyő, de szinte mind akadozik, sok helyet foglal, lassítja a mobilokat és tableteket. Néhány napja azonban megjelent az Átlátszó képernyővédő, amely gyorsan több tízezer letöltésig jutott. Nem véletlenül.

Az említett problémák egyikével sem küzd az ingyenes alkalmazás, tesztünk során bárhogy mozgattuk a készüléket, akadozás nélkül a teljes képernyőn mutatta azt, ami mögötte van, ahogy az appokat és az értesítési sávban megszokott információkat is. Ráadásul alig több mint 2 MB memóriát foglal. Letöltése után csak meg kell érinteni az ikonját, és máris átlátszó lesz a mobil/tablet.

Funny Launcher

Az alkalmazás nem csak háttérként szolgál, hanem launcherként is, vagyis a készülékre telepített programjaink ikonjait is elhelyezhetjük benne, és innen indíthatjuk őket. A teljesen átlátszó képernyőn más elrendezésben jelennek meg az ikonok, mint ahogy egyébként tartjuk őket, de természetesen át lehet rendezni őket úgy, ahogy megszoktuk.

Mindig könnyen lehet váltani az alap háttérkép és beállítások, illetve az átlátszó mód között. Ehhez csak a feladatkezelőben az összes lap bezárása lehetőségre kell kattintani, majd a képernyő alján automatikusan megjelenik a váltás lehetősége.

Ha ez érdekes volt, hasonlókért lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.


Gyakrabban rúgják meg a nőket – a Heim Pál kórház sürgősségijén dolgozók 100 százaléka tapasztalt agressziót munka közben

Gyakrabban rúgják meg a nőket – a Heim Pál kórház sürgősségijén dolgozók 100 százaléka tapasztalt agressziót munka közben

Leggyakrabban kiabálással, sértegetéssel, káromkodással és becsmérlő fenyegetéssel találkoznak a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet dolgozói, de előfordul, hogy a hozzátartozók vagy a betegek leköpik, megrúgják, fellökik vagy szexuálisan inzultálják őket – derül ki a dolgozókat érő erőszakról szóló kutatásból.