Sokkal többet bajlódunk a számítógéppel, mint az átlag uniós polgár

A másolás és tömörítés átlagon felül megy a magyaroknak, de a szoftverek konfigurálásában és a prezentációk készítésében jó nagy a lemaradásunk az uniós átlaghoz képest.

  • MTI MTI
Sokkal többet bajlódunk a számítógéppel, mint az átlag uniós polgár

A magyar lakosság sokkal kevésbé tudja használni a számítógépet, mint az uniós átlag – írja a Világgazdaság keddi számában, a Központi Statisztikai Hivatal adataira hivatkozva.

Az összegzés szerint mappát másolni és fájlokat tömöríteni a többi országnál jobban tudnak a magyarok, ugyanakkor a magasabb szintű ismereteket megkövetelő bonyolultabb feladatokban rosszabbul teljesít a magyar lakosság, legnagyobb lemaradás a szoftverek konfigurálásában és a prezentációk készítésében van.

Logitech

A kutatásból kiderült az is, hogy tavaly a társadalom mindössze 12 százaléka vett igénybe felhőalapú szolgáltatást, miközben az EU-átlag 20 százalék feletti.

Az elektronikus ügyintézés viszont elterjedtebb Magyarországon: míg az uniós lakosság 47 százaléka lépett kapcsolatba elektronikus úton közhivatalokkal vagy közintézményekkel 2014-ben, ez az arány a magyaroknál 49 százalék volt – olvasható a Világgazdaságban.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?