„Meg is nyugtat, vagy éppen felébreszt, jól kezdődik vele a nap” – így jógáznak Indiában és Magyarországon
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
Egyedülálló kutatást indítanak a Szegedi Tudományegyetemen, hogy kiderüljön, ki mennyit sportol a mobilja, viselhető okoseszköze társaságában, és mennyiben változtak meg a sportolási szokásaink.
Sokan ma már épp olyan fontos sportkellékként tekintenek az okostelefonjukra, mint bármelyik másik sportfelszerelésre. Nem véletlenül, hiszen a készülékre telepíthető alkalmazásoknak köszönhetően gyakorlatilag nemcsak az aktív sport, de a mindennapi séta során elégetett kalória is mérhető, így adva megfelelő tájékoztatást a felhasználónak a mozgás hatékonyságáról. Az egyre népszerűbb viselhető eszközök kapcsán hasonló a helyzet, de hogy mennyire, azt egy most indított kutatás szeretné kideríteni.
A Szegedi Tudományegyetem Digitális Kultúra és Elméletek Kutatócsoportja arra kíváncsi, ki milyen gyakran viszi magával sportoláshoz az okosmobilt, vagy egyéb aktivitásmérő kütyüt, és ez milyen hatással van a sportolási szokásra. Az sem baj, ha valaki nem is használ ilyesmit, a lényeg, hogy mindenki mondja el véleményét a témáról.
A kutatásra ezen az űrlapon keresztül lehet jelentkezni – a 18 éven aluliak csak írásos szülői beleegyezéssel tehetik ezt meg. A felmérés interjú formájában történik, a jelentkezőket online – Hangoutson vagy Skype-on keresztül – keresi meg az operátor, így gyakorlatilag bárhonnan részt lehet venni a kutatásban. A beszélgetéseket ugyan az összegzés miatt rögzítik, ám az nem tartalmaz a résztvevők azonosításra alkalmas információt, a hangfelvételt pedig nem adják ki harmadik félnek. A végeredményről viszont minden érdeklődőt tájékoztatnak.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A Tisza szigetek volt koordinátora az Irány a Jövő Párt elnöke.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Nem ez az első eset, hogy a tiszásokat fenyegetik.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
Bozó Szabolcsot a bátyja beszélte rá, hogy tegye fel a képeit az Instagramra – és csoda történt.