Felejtse el telefonja ujjlenyomat-olvasóját, sokkal jobbat talált ki az LG

A telefon kijelzőjébe építené az ujjlenyomat-olvasót az LG.

  • hvg.hu hvg.hu
Felejtse el telefonja ujjlenyomat-olvasóját, sokkal jobbat talált ki az LG

Csúcstelefon, sőt lassan már középkategóriás telefon sem képzelhető el ujjlenyomat-olvasó nélkül. Ez a kis szkenner általában a telefon frontoldalán, alul található, de vannak gyártók, akik a hátoldalra, sőt olyanok is vannak, akik a telefon oldalára teszik ezt az egységet.

Az LG Innotek most egy egészen különleges megoldást jelentett be, egyeneses a kijelző-területre tenné az érzékelőt. Egy kijelző-üvegről, illetve az alá tett kis modulról van szó (mindössze 0,3 mm a vastagsága), ami nem is érintkezik a telefon külső felületével. Ennek ellenére a tévedési aránya összemérhető a hagyományos ujjlenyomat-olvasó gombokéval,mindössze 0,002 százalékos. Az LG Innotek egyébként egy saját fejlesztésű ragasztót használ a modul üvegre rögzítéséhez.

LG Innotek

Az LG megoldása nagy szabadságot nyújthatna az okostelefon-gyártóknak az azonosító elhelyezésében, ráadásul egyszerűbben lehetne víz- és porállóvá tenni az ilyen készülékeket. Az LG Innotek mindenesetre készen áll egyeztetni a gyártókkal.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.