szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Nagyon komoly összeget, kétmillió dollárt, azaz körülbelül 560 millió forintot fizet a DARPA egy különleges rendszer kifejlesztéséért.

Vajon miért van az, hogy a hackerek mindig egy lépéssel a szoftverfejlesztők előtt járnak? Miért ismerik fel hamarabb a biztonsági réseket, mint a becsületes felhasználók? Miért van az, hogy olyan fenyegetések, mint például a Heartbleed, a Poodle és a Ghost oly sokáig felfedezetlenek maradnak, és csak azután kerülnek reflektorfénybe, miután már megfertőzték a fél internet? Jelenleg egy szoftverhiba átlagosan 321 napig marad észrevétlenül, és az is sok időt vesz igénybe, hogy kijavítsák őket.

Hogy megoldja ezt az igen komoly problémát, érdekes kihívással állt elő az Egyesült Államok Védelmi Minisztériumának kutatásokért felelős részlege, a DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) – számolt be a The Hacker News.  A DARPA szerint egy olyan mesterséges intelligencia rendszerre lenne szükség, amelyik automatikusan észleli a réseket, és ezeket azonnal be is foltozza.

DARPAtv

Ennek érdekében hét hackercsapat méri össze a tudását jövő hónapban a DARPA Cyber Grand Challenge-en az éves DEF CON hackerkonferencián Las Vegasban. A győztes csapat kétmillió dollárt, azaz átszámolva több mint félmilliárd forintot kap, amennyiben egy olyan rendszert fejleszt, amelyik nemcsak érzékeli a biztonsági réseket, hanem javításokat is ír, és automatikusan telepíti is ezeket, anélkül, hogy a rendszer összeomlana.

A DARPA igazán nagyvonalú: a második helyezett csapat ugyanis egymillió dollárt, míg a harmadik 750 ezer dollárt kap. A verseny után valamennyi csapat kódja elérhető lesz online, nyílt forráskódú licenc alatt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!