Hatalmas üzletet nyer és hatalmas kockázatot vállal a 4iG a magyar hadiipari privatizációval
Mi volt a baj az állami tulajdonú hadiiparral és mit tud vele kezdeni az 4iG? És hol mond ellen Orbánnak Nagy Márton minisztériuma?
Szabadalmi jogsértés miatt perelte be a finn telefongyártó az amerikai óriáscéget, az Apple-t. Nehéz eldönteni, kinek van igaza, állandó a harc a két cég között.
Három német városban (Düsseldorf, Mannheim és München), illetve az Egyesült Államokban, Texasban is perelte a Nokia az Apple-t, állítva 32 szabadalmát sértette meg az almás cég, úgy használva a finnek technológiáit, hogy azokért nem fizetett. A szabadalmak sokrétűek, érintik a kijelzőket, a szoftvereket, a felhasználói felületeket, az antennákat, a chipkészleteket és a videokódolást.
A két cég még 2011-ben írt alá licencszerződést egymással, azonban azóta – állítja a Nokia – az Apple olyan technológiáit is felhasználja, amelynek nem esnek e szerződés hatálya alá.
A Nokia szabadalmi üzletágának vezetője, Ilkka Rahnasto egy nyilatkozatban kifejtette, hogy évek óra próbálnak megegyezni az Apple-lel bíróságon kívül, ám ez eddig sikertelen volt, és mostanra fogyott el a türelem. Az Apple egyelőre nem kommentálta a finnek lépését.
Mindeközben az Apple is tetszeleg a felperes szerepében: a cupertinói cég a hét elején indított pert az Acacia Research és a Conversant Intellectual Property Management ellen, állítva ezek, a szabadalmi trollokként ismert cégek összejátszottak a Nokiával, aki méltánytalanul magas bevételre tett szert az Apple kárára.
Ha kíváncsi az ügy fejleményeire, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Mi volt a baj az állami tulajdonú hadiiparral és mit tud vele kezdeni az 4iG? És hol mond ellen Orbánnak Nagy Márton minisztériuma?
Ezúttal üres volt a csomagtartó.
Hideg ételre lehet majd költeni az utalványt, pénzre nem váltható át.
Nagyon jól ment tavaly a budapesti városnéző buszok üzemeltetőinek.
Az okok most egyértelműek.
A Magyar Stratégiai Zrt. tulajdonában álló ingatlan rendkívül értékes lehet.
A kórtermek jelentős része nem hűtött Magyarországon, a betegek elviselhetetlen melegre panaszkodnak.
Ennek töredéke az a pénz, amelyhez privatizációs bevételként jutott.
Tizenkét ügyben vizsgálja felül a Kúria a saját korábbi határozatát.