Ez a telefon akkor sem törik össze, ha a falhoz vágja
A Kyocera Torque X01 azt is kibírja, amitől az okostelefonok már felmondanák a szolgálatot.
hvg.hu
Úgy tűnik, a Kyocera a finoman szólva is zsúfolt telefonpiacon megtalálta azt a rést, ahol képesek újat villantani az általuk fejlesztett eszközökkel. Január végén például olyan okostelefont mutattak be, amit szappanos vízzel is simán meg lehet mosni, akkor sem lesz semmi baja, a napokban pedig egy minden eddiginél strapabíróbb készülékkel rukkoltak elő.
A Toryue X01 a japánok szerint képes megfelelni az amerikai hadsereg MIL-STD-810G nevű szabványrendszerének, vagyis minden olyan szempontnak megfelel, ami a katonaság részéről elvárás lehet. Ezek alapján például 10 napig képes ellenállni a közvetlen napsugárzásnak, ugyanennyi ideig bírja a 95 százalékos páratartalmat, órákon át kibírja a plusz 60 és a -30 Celsius-fokot, az erős rezonanciát vagy épp azt, ha falhoz vágják.
A készülék ugyan egy kinyitható butatelefon, ugyanakkor elég meggyőző hardverrel pakolták össze. A 3,4 colos kijelzője folyadékkristályos, ami jól látszódik a közvetlen és erős napsütéskor is. A kamerája 13 megapixeles, ami HD minőségben rögzíti a felvételeket. A hangszórója 100 dB-es, így hangzavarban is simán hallani lehet, a billentyűzet gombjait pedig úgy alakították ki, hogy azokat egy vastag kesztyűben is nyomogatni lehessen.
A készülék belsejében egy 1,1 GHz-es Snapdragon processzor dolgozik, a Kyocera pedig már jó néhány alkalmazást előre telepített, amik a külső környezet (hőmérséklet, tengerszint feletti magasság stb.) adatait mérik és jelenítik meg. A készüléket egyelőre csak Japánban árulják.
Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?