Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Andy S. Grove, azaz Gróf András születésnapjáról emlékezik meg az USA budapesti nagykövetsége.
Andy S. Grove, azaz Gróf András születésnapjáról emlékezik meg az budapesti Amerikai Nagykövetség. Az Intelt alapító Grove Budapesten született 1936-ban, és 2016-ban Kaliforniában hunyt el - itt olvashatja a HVG búcsúcikkét. Grove 1956-ban hagyta el az országot, az Intelt 1968-ban alapította Gordon Moore-ral együtt. 1979-től vezette a céget, 1998-ban mondott le a vezérigazgatói posztról. 1997-ben az Év embere volt a Time magazin választásán. Úgy is nevezik, mint a Szilicium-völgy atyja.
Az amerikai üzletember, a félvezetőipar úttörője és az Intel egykori vezérigazgatója, Andy S. Grove 1936-ban ezen a napon született… Magyarországon! Amerikában a technológia kimagasló alakja vált belőle, akit többen „a Szilícium-völgy atyjának” is neveznek. #BornOnThisDay pic.twitter.com/kpuPYptqah
— US Embassy Budapest (@usembbudapest) September 2, 2018
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
Az ellenzéki politikus szerint ha a Tiszának kétharmada lenne, akkor Rogánt, Schadlt, Völnert, a Matolcsy-kör tagjait, és mindenkit, aki a magyaroktól lopott, bilincsben vinnék el.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.