Videó: ezt találták az új Apple-okosórában, miután szétszedték
Az iFixit csapata az Apple Watch Series 4-gyel kapcsolatban is arra volt kíváncsi, mit rejt az okosóra belseje, és egyúttal arra is, hogy mennyire könnyen javítható az eszköz.
hvg.hu
Az idei iPhone-ok mellett okosórájának frissített változatát, az Apple Watch Series 4-et is elindította az Apple. A tavalyi 3-as sorozat utódja sok új funkciót is kapott, dizájnosabb, vékonyabb lett, és még EKG-szerű mérésekre is lehetőséget kínál (bár az utóbbi funkciónak komoly korlátai vannak). Nem meglepő tehát, hogy miután lefolytatta szokásos teardown vizsgálatát az idei iPhone-okkal az iFixit csapata, az új generációs okosóra is terítékre került.
iFixit
Az óra kinyitási procedúrája nem változott sokat a tavalyi modellhez képest, bár a kijelzőt melegíteni kellett, hogy engedjen a ragasztó. A Force Touch tömítését igen érzékenynek találták, ezért javasolják a tartalékot belőle. A teardown megmutatta az óra LTPO OLED Retina kijelzőjét (368 x 448 pixel), és láthatjuk a 291,8 mAh-s akkut is. A hangszóró védettebb, mint korábban, a taptikus motor pedig kisebb lett. Az iFixit-esek az új elektromos szívérzékelőket is szemügyre vették, amelyek kiegészítik az eddigi optikai szenzorokat.
Ami a teardown szokásos konklúzióját illeti: az okosóra javíthatósági pontszáma 6 lett – 10 pont jelenti a legkönnyebb javíthatóságot. Pozitívumként értékelték az óraszíjak egyszerű cseréjét, a visszafele kompatibilitást, azt, hogy a kijelző, még ha nehezen is, de cserélhető, illetve hogy az akkucsere sem nehéz, ha egyszer odajutunk. Szerelési nehézségként rótták fel az apró, hárompontos csavarokat, s kifejezetten negatívan beszéltek a flex kábelek elhelyezéséről, illetve a gyantaburkolatról.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.