szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Varsói Műszaki Egyetem kutatói egy különleges weboldalt készítettek, ahol képregénnyé alakíthatjuk kedvenc videónkat. A rendszer működését a gépi tanulás segíti.

Milliónyi képregény létezik a világon, és nagyon sok példát lehetne hozni arra, amikor egy képregényből filmet is készítenek. Fordítva már jóval ritkábban esik meg a dolog, a Varsói Műszaki Egyetemnek hála azonban mostantól ez sem fog majd ritkaságszámba menni.

Az egyetem szakemberei nemrég alkották meg a Comixify nevű oldalt, ami a gépi tanulást hívja segítségül egy kis mókázáshoz. Az egyelőre csak próba üzemmódban működő szoftver lényege, hogy a neki megmutatott videót először képkockáról képkockára elemzi, hogy aztán kiválassza közülük a legjobbat, majd egy második körben úgy alakítja át azokat, hogy olyan hatást keltsenek, mintha egy képregényt látnánk. A végeredmény igen meggyőző.

Comixify

Mivel a rendszer egyelőre teszt üzemmódban működik, így vannak korlátai is: olyan videókat lehet csak neki megmutatni, amelyek legfeljebb 50 megabájt méretűek. Emellett egy keveset várni is kell a végeredményre, azt azonban az elkészülte után a jobb egérgomb megnyomásával akár le is menthetjük a gépünkre. A feliratokat nekünk kell hozzáadnunk a képekhez, a konvertálásnál ugyanakkor többféle képregénystílus közül is választhatunk.

A kutatók az algoritmus pontos működési mechanizmusát is leírták, akit érdekel az ilyesmi, az itt találja meg a publikációt.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Csodafegyverként tekintenek sokan a vírusvédő mesterséges intelligenciára, de talán nem kellene

Az ESET globális kutatása kimutatta, hogy a mesterséges intelligenciát és a gépi tanulást övező felhajtás eredményeként az informatikai döntéshozók háromnegyede csodafegyverként tekint ezekre a technológiákra a kiberbiztonság területén. A biztonsági megoldásokat fejlesztő vállalat szakemberei úgy vélik, hogy ez a népszerűség zavart okozhat az informatikai csapatok körében és a hamis biztonságérzet miatt még nagyobb veszélyt is jelenthet a vállalatok számára.