Felvette videóra a tetoválás lézeres eltávolítását, de ez nagyon rossz ötlet volt
Tanulságos leckét kapott egy felhasználó, aki digitális fényképezőgéppel próbálta felvenni egy tetoválás lézeres eltávolítását.
hvg.hu
Bár ma az okostelefon az elsődleges kép- és videórögzítő eszköz, azért sokan vannak, akik még mindig a jobb minőséget ígérő professzionális digitális fényképezőgépet használják. Az a felhasználó is így volt ezzel, aki egy kétségkívül érdekes folyamatot, egy tetoválás lézeres eltávolítását szerette volna megörökíteni.
A lézersugár persze köztudottan veszélyes, akár a szemet, akár az optikát éri, viszont ebben az esetben a lézersugarat a bőr felé irányították, azaz elvileg nem lehetett volna baj. A gyakorlat azonban mást mutatott: a LooseFilters nevű reddit-felhasználó – írja a SlashGear – megtapasztalhatta, hogy a tetoválást eltávolító lézer impulzusai miként okoznak tartós égési károsodást a Sony A7s II érzékelőn. A javítás pedig nem olcsó, több ezer dollár, azaz nagyjából annyiba kerül, mintha egy új gépet venne az ember.
Bár a lézersugár nem érte közvetlenül az érzékelőt, viszont a diffúz visszaverődés is káros lehet. Még az emberi szemre is, pláne egy olyan szenzorra, ami százszor több fényt rögzít, mint a szem.
A családja körében hunyt el Ozzy Osbourne 76 évesen. Az egykor zűrös életű rocklegenda alig két hete adta le minden idők második legtöbb bevételt termelő jótékonysági koncertjét. Számos egészségügyi problémája volt, Parkinson-kórban is szenvedett.
Az amerikai elnöknek Jeffrey Epsteinnel kapcsolatban olyan összeesküvés-elmélet ellen kell védekeznie, amilyenekhez korábban ő szoktatta a most dühös táborát.