Visszakéri a tesztpéldányokat az összehajtható telefonjából a Samsung, hogy megnézzék, mi vele a gond

Minden összeszerelt Galaxy Foldot ellenőrizni fog a Samsung, hogy kiderítsék, mi baja a telefonnak, ezért az újságíróknak kiküldött tesztpéldányokat is visszakérik.

  • hvg.hu hvg.hu
Visszakéri a tesztpéldányokat az összehajtható telefonjából a Samsung, hogy megnézzék, mi vele a gond

Most pénteken került volna piacra a Samsung izgalmas mobilja, az összehajtható Galaxy Fold, ám konstrukciós hiba miatt a gyártó úgy döntött, elhalasztja a megjelenést.

A 2000 eurós készülékből néhányat már elkezdtek használni a nagyobb médiumok képviselői, ez azonban csak rövid ideig tartott, mert több Fold kijelzője nagyon hamar elromlott, eltört.

A GSMArena most azt írja, egy nappal a megjelenés elhalasztása után a Samsung elkezdte visszakérni a tesztmobilokat, hogy alaposan ellenőrizzék, mi baja a telefonoknak. Előbb a Reutershez futott be egy ilyen kérés, de aztán a GSMArena is kapott levelet arról, hogy az eszközt vissza kellene postázni a gyártóhoz.

Az első vizsgálat alapján úgy tűnik, nem megfelelően tervezték a készülék zsanérját, ami így nem bírja a nyitogatásokkal járó terhelést. Aztán arra is fény derült, hogy az eszközbe bejutó szennyeződések se tesznek jót a kijelzőnek.

Azt nem tudni, hogy az újratervezés mennyi időt vesz majd igénybe, de borítékolható, hogy a csúszás legalább heteket jelent majd. Egy első termék esetén ez nem túl jó jel.

A Samsung mérnökei korábban a Note7-nél követtek el kritikus hibát, igaz, ott egész más volt a probléma: több telefon is felrobbant vagy lángra kapott.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.