szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Fülöp-szigeteken nemcsak hogy komolyan veszik a klímaváltozást, de a gyerekeket is a környezetvédelemre nevelnék egy új törvénnyel.

Egészen különös, de mindenképpen előremutató, a bolygónk jövője szempontjából pedig rendkívül hasznos törvényt fogadtak el nemrég a Fülöp-szigeteken. Az Independent azt írja, hogy a köz- és felsőoktatásban végzés előtt álló hallgatókat arra kötelezik, hogy 10 fát ültessenek el – különben nem fejezhetik be a tanulmányaikat az intézményben.

Hasonló hagyomány eddig is volt a Fülöp-szigeteken, a törvény így igazából csupán formalizálja a már meglévő szokást. Mindez azonban jóval több ennél, az ország vezetése ugyanis azt reméli, így küzdhetnek a globális felmelegedés ellen. A törvénybe foglalás ötletét jegyző helyi politikus, Gary Alejano számításai szerint az országban évente több mint 12 millió diák végez általános-, 5 millió pedig a középiskolákban, diplomát pedig nagyjából 500 ezer hallgató szerez – vagyis évente mintegy 175 millió új fát ültetnének. Ez egyetlen generáció alatt 5,25 milliárd fát jelenthet. A politikus úgy látja, ha a fáknak csupán 10 százaléka éli túl az ültetést, akkor is 525 millió új fáról beszélhetünk, ami igen komoly eredmény, és ami a következő generáció számára jelentheti a jövőt.

[Kivágták Magyarország egyik legidősebb erdejét, 180 éves volt]

A CNN szerint a fákat már meglévő erdőkbe, védett területekre, katonai területekre, elhagyatott bányákhoz, valamint a városokba is ültetnék. Követelmény, hogy a fák bírják a kiválasztott helyszínt és hőmérsékletet, az őshonos fajok pedig előnyben részesülnek.

A Fülöp-szigeteken különösen nagy probléma az illegális fakitermelés, ami árvizeket és földcsuszamlásokat is okozott már.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Tech

Lenne itt egy jó ötlet a káros szén-dioxid tárolására

Tárolható az Északi-tenger fenekén a szén-dioxid még abban az esetben is, hogyha a gáz-és kőolajfeltárások fúrólyukain keresztül esetleg ismét kiszabadulhat az üvegházhatású gáz – derítették ki a kieli Geomar Helmholtz Óceánkutató Intézet szakemberei.