Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Bár a streaming szolgáltatásokkal vált teljesen priváttá a zenehallgatás, a folyamathoz a Sony Walkmanjének sikerei is kellettek. Az eszköz épp a napokban lett 40 éves.
Talán maga a Sony sem gondolta, hogy bárhol (és bármikor) előkapható zenelejátszójával mekkora forradalmat indít majd. Természetesen a Walkmanre gondolunk, melyből számos verzió került piacra, köztük az 1979-es TPS-L2. A Walkman igazi jelenség lett, és bár a készülékek nagyon megváltoztak,
a gyártó nem felejtette el, honnan indult az egész.
A Sony egy különleges videót adott ki az immár 40 esztendős múltra visszatekintő Walkman kapcsán, melyben a főbb változatok mellett a kazettást megoldást váltó discmanekről is megemlékeznek. Úgy, ahogy azt kell:
A videó természetesen nem csak nosztalgiázás miatt jó, az is szemügyre vehető benne, honnan, hova jutott az ipar. Míg ugyanis a felvétel eleje a főleg nyomógombbal működő készülékeket mutatja be, a vége felé már az érintőképernyős eszközök kerülnek fókuszba.
Ha valaki tételesen is átböngészné a walkmanek "családfáját", egy, az ünnephez kapcsolódó weboldalon ezt is megteheti. A lapon a készülékek fontosabb jellemzői és megjelenési évük is böngészhető.
A walkmanek egyébként napjainkban sem haltak ki, 2016-ban a Sony például egy 1 millió forintba kerülő változatot adott ki, de olyan is készült, amelyik Androidot futtat, igaz, pont nem az alkalmazások miatt.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.