Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Új szintre emelni a karbonsemlegességet az IKEA: a saját energiaszükségleteit már idén kitermeli zöldenergiával, utána másnak is besegítene a klímabarátabbá válásban.
Az elmúlt években egyértelművé vált, hogy a megújuló energiaforrások kiaknázása nemcsak a bolygó – de főként az emberiség – jövője számára kulcsfontosságú, de gazdaságilag is bőven megtérül. Ehhez elég csak ránézni arra a grafikonra, ami megmutatja, hogy mennyibe kerül az elektromos áram, ha szélenergiával, napenergiával vagy mondjuk fölgázzal, szénnel, kőolajjal állítjuk elő.
Ennek köszönhetően számos cég döntött már úgy, hogy megpróbálja minimális méretűre összenyomni az ökológiai lábnyomát. Ott van például a Facebook, amely nemrég történelmi lépést tett meg azért, hogy 2020-ra ingyenáramról működjenek, a Google pedig a napokban jelentette be, hogy 600+ milliárd forintnyi összeget költ napelemekre és szélturbinákra. Hasonlóan irányba gondolkodik az IKEA is: eddig 1,7 milliárd eurót (mintegy 534,6 milliárd forint) fektetett a megújuló energiába, a jövőben 416 szélturbinát építene, és már eddig is több mint 750 ezer napelemet telepített a cég épületeinek tetejére.
Az INGKA Holding, az IKEA anyacégének vezetői most arról beszélnek, hogy a bútorgyártó még az idei évben eléri, hogy több zöldenergiát termeljen, mint amennyit az áruházaiban elfogyaszt – írja a Reuters. Ez persze nem csak egy hirtelen jött ötlet, a cég az elmúlt évtizedben nagyjából 2,8 milliárd dollárt (kb. 842,6 milliárd forint) fektetett a nap- és szélenergiai fejlesztésekbe.
A vállalat további ambiciózus terve, hogy 2030-ra klímapozitívvá válnak: nemcsak a saját légszennyezésüket csökkentenék nullára, hanem más cégeknek is besegítenének ebben.
Ha érdeklik az IKEA újításai, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.