Nem kerülhet rosszfiúk kezébe az iPhone a filmekben
Az amerikai rendező, Rian Johnson egy érdekes titkot árult el az iPhone-ok filmes megjelenéséről.
hvg.hu
Sok cég hoz fura szabályokat, ha termékelhelyezésről van szó, amire általában egy okból kerül sor: a vállalatok nem szeretnék, ha a szolgáltatásuk vagy eszközük olyan közegben tűnne fel, ami esetleg káros lehet a termékre nézve. Ez egy teljesen bevett és érthető gondolkodás, ám létezik egy másik, ennél szokatlanabb véglet is.
Utóbbival Rian Johnson amerikai rendező példálózott, méghozzá az Apple telefonjaival kapcsolatban. Johnson egy vele készült interjúban azt állította, hogy az Apple nem engedi, hogy a filmekben mutatott iPhone-ok rosszfiúk kezébe kerüljenek, a mobilokat ugyanis mindig a hősök, a történet szempontjából pozitív karakterek használhatják. A filmes a Vanity Fairnek adott interjúban mesélt erről, illetve új mozijáról, ami a Tőrbe ejtve (Knives Out) címet kapta.
Az Apple egyébként is nagyon háklis, ha valaki iPhone-okat szeretne mutogatni egy filmben vagy a tévében. A MacRumors azt írja, hogy a cég konkrétan elvárja, hogy a rendezők mindig a legjobb helyzetben (itt elsősorban jó fényviszonyokra kell gondolni) mutassák a telefont, és arra is ügyelni kell, hogy a kamera tökéletes (értsd: éles, jól kivehető) pozícióban rögzítse az almás logót.
A cégek ugyanakkor nem csak saját termékük reklámozása miatt adják oda mobiljaikat vagy laptopjaikat a rendezőknek. Azért is, hogy odaszúrjanak a konkurenciának. 2002-ben a 24 című televíziós sorozat egyik részében a jófiúk például Mac számítógépeken dolgoztak, míg a később elkapott bűnözők Windows PC-ken tervezték meg a rablást.
Magyarországon a nők 60 százaléka túlsúlyos, sokan így mennek neki a menopauza időszakának, amikor a férfiakkal szembeni egészségügyi előnyeik jelentős részét amúgy is elveszítik. Hogyan lehet féken tartani a kilókat, és közben az ingerlékenység, a hőhullámok, továbbá olyan veszélyes láthatatlan tünetek ellen is küzdeni, mint a koleszterinszint emelkedése? Milyen ételekkel lehet nyugodtabb az alvás, és hogyan neveljük rá magunkat a cukormentesebb életre? Erdélyi-Sipos Aliz dietetikust kérdeztük.