szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Megváltozik egy arc, amennyiben csaknem a felét szájmaszk borítja. Ez viszont azt is jelenti, hogy nem használható az arcazonosítós zárolásoldás. Vagy mégis?

Ezekben a napokban egyre többen hordanak a szájat és az orrot takaró maszkot a világon, ami viszont lehetetlenné teszi az arc felismerésével történő zárolásoldást vagy az ilyen módon történő fizetést mondjuk egy zsúfolt helyen. Ilyenkor persze lehet ujjlenyomatot, PIN kódot is használni, csakhogy azzal épp az érintésmentes telefonhasználatnak van vége. Erre egyelőre az Apple sem tud megoldást, azonban egy kísérletből nemrég kiderült, akár maszkot viselve is működésre bírható a FaceID – számolt be a The Wall Street Journal.

A kínai Tencent Xuanwu laboratórium munkatársai úgy trenírozták a FaceID-t, hogy először csak az arcuk egyik (bal) felét borította a maszk, utána pedig csak a másik felét. Először persze nem sikerült, de egy kis türelemmel, hosszasabb „edzés” után már maszkban is felismerte a kísérleti alanyt a FaceID.

9to5Mac

Az Apple továbbra is ragaszkodik ahhoz, hogy az arcazonosítót úgy tervezték, hogy a szem, az orr és a száj látható legyen. Most viszont bárki utánajárhat, kinek is van igaza – a 9to5Mac részletes útmutatót is ad ehhez, bár azt ők is nyilvánvalóvá teszik, hogy a maszkos felismerési pontosság nem százszázalékos.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!