szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A kísérleti alanyoknál kialakította a vírussal szembeni védelmet az Oxford Egyetem és az AstraZeneca közös fejlesztésében készülő oltóanyaga.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Biztonságosnak és hatékonynak tűnik az Oxfordi Egyetem és az AstraZeneca gyógyszergyártó által fejlesztett koronavírus-vakcina – írja a BBC, az eredmények a lap szerint biztatóak. Hozzáteszik, következő lépésként a nagyobb volumenű tesztekkel erősítik majd a most kapott eredményeket.

Az Oxfordi Egyetem és a cég által közösen fejlesztett vakcináról szóló jelentést hétfőn közölte a Lancet nevű tudományos folyóirat. E szerint 1077 személyen próbálták ki a vakcinát, akik immunrendszere az oltás után el is kezdte a vírus elleni antitestek termelését. Enyhe mellékhatásként 70 százaléknál jelentkezett láz vagy fejfájás.

Az AstraZeneca korábban megállapodást kötött az Európai Vakcina Szövetséggel (IVA), hogy 400 millió adag vakcina előállítását vállalja önköltségi áron az IVA tagországai számára – számolt be az MTI. A kiszállítás 2020 vége előtt megkezdődik, az Egyesült Királyság pedig 100 millió adag vakcinát rendelt meg.

Egy hónapja jelentették be, hogy az AstraZeneca hozzálátott a klinikai kipróbálás fázisában lévő oltóanyag gyártásához. Ha a vakcinát engedélyezik, akkor az sokaknak azonnal hozzáférhető lesz.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!