A málló sárkányfogak, egy Kreml-közeli klán és persze Putyin – miért halhatott meg az orosz miniszter?
Egy komoly korrupciós ügy állhat a hátterében annak, hogy meghalt Roman Sztarovojt volt orosz közlekedési miniszter.
Az Instagram fejlesztői régóta dolgoztak már azon a funkción, melyet finoman szólva is az egyre komolyabb konkurenciává előlépő TikTok ihletett. A Reels végre széles körben is elérhetővé vált – az időzítés aligha véletlen.
Az Instagram még 2019-ben ismertette a Reels nevű fejlesztését – a rövid videók készítésére alkalmas funkciót először Brazíliában kezdték el tesztelni, majd június közepén bejelentették: a francia és a német felhasználók is kipróbálhatják.
Alapvetően az, hogy egy szolgáltatás lemásolja egy másik funkcióit, nem ritkaság. A Reels jelenléte azonban akkor kezdett el igazán izgalmassá válni, amikor nyilvánvalóvá vált: az Egyesült Államok be akarja tiltani a TikTokot. Ennek eredményeként július közepén be is jelentette az Instagram, hogy heteken belül érkezhet a saját TikTokja.
Az Instagram bejelentette: 50 országban, köztük az Egyesült Államokban, az Egyesült Királyságban, Franciaországban, Japánban és Ausztráliában is elérhetővé teszik a felhasználók számára a Reels nevű funkciót.
A legfeljebb 15 másodperces bejegyzéseket ugyanúgy lehet létrehozni, ahogy azt az instagramos sztoriknál már megszokhattuk, ám a szerkesztői eszközök jóval kifinomultabbak lettek: nemcsak zenéket adhatnak hozzá a felhasználók a klipekhez, de le is lassíthatják, vagy felgyorsíthatják azokat, így téve hasonlóvá a végeredményt, mint amit a kínai alkalmazásban megszokhattunk.
A másik nagy különbség a sztorikhoz képest a megosztásban rejlik. A Reels segítségével gyártott klipeket egy külön fül alatt találhatják majd meg a felhasználók a Felfedezés menüpont alatt, de akár a saját hírfolyamukba is kitehetik azt.
Hogy mennyire fog beválni a felhasználóknak az újdonság, azt egyelőre nem tudni, ahogy azt sem, átpártolnak-e az amerikai júzerek az Instagram újdonságához azok után, hogy Donald Trumpék be akarják tiltani a konkurenciát. És persze az sem tisztázott, mi lesz akkor, ha a Microsoft felvásárolja a TikTok amerikai részlegét, hiszen ebben az esetben mégsem tiltják majd be azt a tengerentúlon.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Egy komoly korrupciós ügy állhat a hátterében annak, hogy meghalt Roman Sztarovojt volt orosz közlekedési miniszter.
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
A kolónia egyre nő, megoldás még nincs.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
Ez a HVG kvízjátéka.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.
Több programmal, több hullámban telepítenek elektromosautó-töltő pontokat Magyarországra, ám a legszűkebben ellátott régiókba csak évek múlva érnek el.