Kína kilőtt az űrbe egy űrhajót, de semmit sem árulnak el róla

A pekingi állami média szerint az újrahasznosítható űrhajó békés célokat szolgál.

  • hvg.hu hvg.hu
Kína kilőtt az űrbe egy űrhajót, de semmit sem árulnak el róla

Idén már több pletykát is lehetett hallani arról, hogy Kína egy különleges űrhajót szeretne Föld körüli pályára állítani, eddig azonban túl sok részletet nem lehetett tudni a projektről. Most azonban a távol-keleti ország útnak indította az eszközét.

Igaz, a járműről továbbra sem tudni túlságosan sokat. A kínaiak annyit árultak el, hogy egy újrahasznosítható eszközről van szó, ami jó eséllyel egy űrrepülőgépet jelent. Hogy a tesztelésen kívül mi a pontos célja, az nem ismert, ahogy az sem, meddig fog az űrben keringeni. Annyit árultak csak el: békés célokat szolgál a fejlesztés – számolt be róla a The Verge.

A lap megjegyzi, hogy a különös járműről még csak fotók sem készültek, így a pontos kinézete nem ismert. Andrew Jones, a kínai űrprogram szakértője szerint már több pletykát is lehetett arról hallani, hogy 2020-ban egy űrrepülő kezdi majd meg a küldetését a Föld körül. Mindez összhangban van a kínai törekvésekkel is, az ország ugyanis jó ideje foglalkozik már azzal, hogy ezeket miként lehetne felhasználni. Még 2017-ben a kínai állami média is arról írt, hogy egy űrrepülőgépet építenek, ami képes lenne a repülőgépekhez hasonló módon landolni.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?