Van egy anyag a rákok páncéljában, ami segíthet a koronavírus elleni harcban

A rákok, kagylók és csigák páncéljában található kitozán vírussemlegesítő bevonattá alakítható lehet brit kutatók szerint.

  • hvg.hu hvg.hu
Van egy anyag a rákok páncéljában, ami segíthet a koronavírus elleni harcban

Koronavírus-járvány

Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.

A több tengeri élőlény külső vázában megtalálható kitozán felhasználható lehet az orvosi védőeszközök és berendezések fertőtlenítésére, mivel az anyag egyik fontos tulajdonsága, hogy képes végezni a különféle baktériumokkal – írja a BBC.

A wales-i Pennotec nevű cég és a Bangor Egyetem már el is kezdett kísérletezni az anyaggal. A munka célja egy olyan bevonat készítése, amely biztonságosabbá teheti például az arcmaszkokat is. A brit tudósok ötlete nyomán zajló kísérlet egyik fő támogatója a brit kormány.

Az anyag koronavírus elleni hatásossága egyelőre elméleti, tudományos bizonyításra vár. Ha így van, a tudósok elsőként az ország egészségügyi szolgálatában (NHS) dolgozóknak készítenek majd az új típusú védőfelszerelésből.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.