160 000 000 éves tengeri ragadozó maradványait tárták fel Chilében
A jura időszakban élt tengeri ragadozók maradványait tárták fel kutatók a chilei Atacama-sivatagban.
MTI
A Chilei Egyetem szakemberei szerint a plioszauruszok nagyjából 160 millió évvel ezelőtt élt tengeri hüllők voltak és harapásuk erősebb volt, mint a Tyrannosaurus rexé. A most felfedezett, Journal of South American Earth Sciences című folyóiratban bemutatott ősmaradványok a csoporttól származó második legrégebbi leletek, amelyeket a déli féltekén találtak.
A chilei Atacama területének nagy részét egykor a Csendes-óceán borította, ám mostanra kavics- és homoksivataggá vált, amelynek egyes részein évekig nem esik az eső. A térséget egykor a plioszauruszok uralták. Az "ökológiailag a kardszárnyú delfinekhez hasonló" teremtményeknek nagyméretű koponyájuk, megnyúlt pofájuk, rövid nyakuk és veszedelmes fogaik, áramvonalas testük és uszonyszerű végtagjaik voltak.
A kutatók állkapocs-, fog- és végtagtöredékeket találtak a Loa folyó medencéjének két pontján, a Calama nevű bányaváros közelében.
A 2017 óta vizsgált egyik teljes fosszília valószínűleg 6-7 méter hosszú. A koponya nagyjából egyméteres, a fogak 8-10 centiméter hosszúak.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.