A gyüttmenteket megállíthatja az önazonossági törvény, de a lakások értékcsökkenését nem
Az ingatlanvásárlást nehezíti, valós pozitív hatása viszont valószínűleg nem lesz a települések önazonosságát védeni hivatott szabályozásnak.
Zsarolóvírus-támadás érte a világ egyik legnagyobb számítástechnikai gyártójaként működő Acert – értesült a Bleeping Computer.
Március 28-áig adott haladékot a REvil hackercsoport az Acernek, hogy kifizesse a nyilvánosságra került történetek alapján példátlanul magas váltságdíjat a zsarolóvírussal titkosított fájlok feloldásáért. A Bleeping Computer szerint 50 millió dolláros összegről van szó, ami 15 milliárd forintnál is többet jelent.
Az informatikai szakoldal úgy tudja, a támadók és a vállalat között március 14-án kezdődött a párbeszéd, melynek részeként a REvil képviselője 20 százalékos kedvezményt ajánlott a tajvani gyártónak, ha az (elmúlt) szerdáig hajlandó (lett volna) fizetni.
Az Acer egyelőre csak annyit erősített meg, hogy egy nemrég történt kibertámadás ügyét vizsgálja és már felvette a kapcsolatot a hatóságokkal. A vállalat válaszában ugyan nem nevezi meg a Microsoft Exchange szolgáltatásában nemrég felfedezett súlyos sérülékenységet, de az eddig kiszivárgott információk alapján valószínűnek tűnik, hogy a támadók azon az úton jutottak be az Acer rendszereibe.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Az ingatlanvásárlást nehezíti, valós pozitív hatása viszont valószínűleg nem lesz a települések önazonosságát védeni hivatott szabályozásnak.
Tusványoson Semjén beszélt Majkáról és arról is, mire számít, ha esetleg hatalomra kerülnek Magyar Péterék.
A miniszterelnök beszélt Majkáról és Azahriah-ról is.
Témák és vélemények a világlapokból.
Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége.
A ferdőzés szarvasmarhákat érint, a mezőny 35 kilométerrel kevesebbet tesz meg a tervezettnél.